Reklama

Reklama

Uwaga kierowcy! Autostrada A1 będzie zamknięta, przygotowano objazdy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Uwaga kierowcy! Autostrada A1 będzie zamknięta, przygotowano objazdy - Zdjęcie główne

Poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kierowcy planujący podróż autostradą A1 będą musieli uzbroić się w cierpliwość i skorzystać z objazdów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaplanowała prace, które będą wiązały się ze wstrzymaniem ruchu.

Reklama

W nocy z wtorku na środę (6/7 września) i ze środy na czwartek (7/8 września) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaplanowała przeprowadzenie nocnych badań oświetlenia autostrady A1 w rejonie Piotrkowa Trybunalskiego. W związku z tym ruch na tej drodze będzie kilkukrotnie wstrzymany.

- Pierwszej nocy (6/7 września) prace będą prowadzone na jezdni w kierunku Katowic. Kilkakrotnie będzie zatrzymywany ruch na 346 km autostrady (ok. dwóch km przed węzłem Piotrków Trybunalski Zachód jadąc od strony Łodzi) i na 325 km drogi ekspresowej S8 (ok. kilometra przed węzłem Piotrków Tryb. Północ jadąc od strony Warszawy) – przekazuje Maciej Zalewski z GDDKiA.

Prace będą odbywać się również kolejnej nocy. Tym razem na utrudnienia muszą przygotować się podróżujący w rejonie węzła Tuszyn, na jezdni w kierunku Gdańska. Jak dodaje Zalewski, ruch zostanie wstrzymany na 338 km trasy, a także na wszystkich łącznicach węzła Piotrków Trybunalski Południe.

- Przewidujemy, że planowe prace będą wymagały kilku (3-5) zatrzymań ruchu we wskazanych miejscach, przy czym jednorazowo zatrzymanie nie powinno trwać dłużej niż 15-20 min. Pierwsze zatrzymanie nastąpi nie wcześniej niż o godz. 21.00 – informuje Zalewski.

Przygotowania do prac, zarówno we wtorek, jak i w środę rozpoczną się ok. godziny 15:00. Ustawione zostaną znaki mówiące o tymczasowej organizacji ruchu. Co również może wywołać pewne utrudnienia.

Pomiary zakończyć powinny się po północy. Dotychczasowa organizacja ruchu przywrócona zostanie w godzinach porannych. Do tego czasu kierowcy będą mogli skorzystać z objazdu. W pierwszą noc zamykane odcinki można ominąć, jadąc z Łodzi na węźle Tuszyn, kierując się na DK12/91 i dalej przez Piotrków Trybunalski DK91 do węzła Kamieńsk. Podróżujący z Warszawy mogą na węźle Piotrków Trybunalski Wschód z S8 zjechać na DK91 i również dojechać nią do węzła Kamieńsk.

Kolejnej nocy natomiast jadąc A1 od strony Katowic i S8 od Warszawy kierowcy powinni zjechać na węźle Piotrków Trybunalski Północ na DK12/91 i dojechać nią do węzła Tuszyn, gdzie można wrócić na autostradę A1.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy