Reklama

Reklama

Rekordowa liczba zgonów w Bełchatowie. To najgorszy kwartał od lat

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Rekordowa liczba zgonów w Bełchatowie. To najgorszy kwartał od lat - Zdjęcie główne

foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na początku tego roku zmarło najwięcej bełchatowian od czterech lat. Kolejne miesiące prezentują się jednak znacznie inaczej. Ile zgonów odnotowano w pierwszej połowie roku?

Reklama

Jak wynika z danych Urzędu Stanu Cywilnego w Bełchatowie, na początku tego roku zmarło więcej osób niż w latach ubiegłych w tym samym okresie. Statystyki z ostatnich miesięcy mogą jednak dawać powody do optymizmu.

Okres od stycznia do marca tego roku był najtragiczniejszy od czterech lat. Potwierdzają to statystyki USC. W styczniu tego roku zmarło 140 osób, jest to najwyższa liczba od 2019 roku. Dla porównania w 2021 roku w Bełchatowie zmarło 117 osób, a 2019 liczba ta wyniosła 111. Co ciekawe, najmniej zgonów USC zanotował w styczniu 2020 roku, była to najniższa liczba w pierwszym półroczu od czterech lat. Zmarło wtedy 76 osób.

Również luty zakończył się większą liczbą zmarłych niż w latach ubiegłych. W tym roku odeszło 111 osób. W 2021 roku liczba zgonów wynosiła 108, a w poprzednich latach nie przekroczyła setki. W marcu w Bełchatowie zmarły 104 osoby, jest to mniej niż w 2021 r., kiedy to w statystykach zanotowano 126 zgonów, a w latach wcześniejszych odpowiednio 95 i 91.

Liczba zmarłych zanotowana przez USC zaczęła znacząco spadać od kwietnia tego roku. To właśnie ostatnie dwa miesiące mogą nastrajać optymizmem. Maj zakończył się najmniejszą liczbą zgonów od czterech lat. W tym miesiącu zmarło 80 osób, w porównaniu do 106 z zeszłego roku jest to znaczna różnica. Liczba ta jest nawet mniejsza niż przed pandemią COVID-19. W 2019 roku w tym okresie zmarło 90 osób.

Również kwiecień był miesiącem, kiedy statystki są podobne do tych sprzed pandemii. W 2022 roku w kwietniu zmarły 84 osoby. Dla porównania w 2019 roku było to 85 osób, a w 2020, kiedy pandemia w Polsce dopiero się zaczynała, zmarło 81 osób. Znacznie więcej zgonów USC zanotował w kwietniu 2021 roku, było to 137 osób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy