Reklama

Reklama

Bełchatowianie odznaczeni medalami Prezydenta RP. ''W smutku długo się nie pożyje'' [FOTO]

Opublikowano: czw, 28 kwi 2022 09:36
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowskie pary świętują Złote Gody. Z okazji długoletniego pożycia małżeńskiego otrzymali specjalne odznaczenia od Prezydenta RP - Andrzeja Dudy. Uroczystość odbyła się w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie.

Reklama

Pięć par z Bełchatowa świętuje ważny jubileusz. Państwo Helena i Tadeusz Steczkiewiczowie, Marianna i Sławomir Lewandowiczowie, Anna i Stanisław Rososińscy, Barbara i Józef Rudzcy oraz Leokadia i Jan Zyrkowie, równo 50 lat temu przyrzekali sobie miłość i wierność.

Jubilaci podczas uroczystości w Sali Ślubów, mieszczącej się w bełchatowskim muzeum otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Odznaczenia parom wręczyła prezydent Bełchatowa - Mariola Czechowska.

Jak zwykle bywa podczas takich uroczystości, jubilaci zostali zapytani o swój przepis na szczęśliwe pożycie małżeńskie.

- Najważniejsze są poczucie humoru i dobra organizacja. I tak jakoś udało nam się te pół wieku razem dociągnąć, bo w smutku się długo nie pożyje – mówią państwo Leokadia i Jan Zyrkowie.

Podczas rozmowy pełnej wzruszających wspomnień, swoją receptę na wieloletnią miłość przedstawili również państwo Anna i Stanisław Rososińscy.

- Przede wszystkim trzeba być zgodnym i starać się rozumieć drugą osobę. Przez te pięćdziesiąt lat nie wiem, czy w sumie kłóciliśmy się 10 minut. Raz było lepiej, raz gorzej, ale zawsze staraliśmy się porozumieć – mówią małżonkowie.

Wszystkim parom życzymy, by mimo tego, że jak sami mówią życie to nie film, spędzili kolejne wspólne lata w miłości i szczęściu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy