Reklama

Reklama

Bełchatowianie dostaną dofinansowanie. Magistrat wylosuje szczęśliwców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Bełchatowianie dostaną dofinansowanie. Magistrat wylosuje szczęśliwców - Zdjęcie główne

foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Bełchatowa mają szansę przejść na OZE tanim kosztem. Do 9 marca można składać wnioski o unijne dofinansowanie, które pokryje do 85 proc. kosztów inwestycji.

Reklama

Miasto w najbliższym czasie planuje starać się o unijne środki, które wykorzystane będą na budowę Odnawialnych Źródeł Energii, jak panele fotowoltaiczne, pompy ciepła czy kotły na biomasę.

- Wymiana starych, tradycyjnych pieców, czy montaż nowoczesnych paneli fotowoltaicznych, to duży wydatek. Aby więc odciążyć finansowo mieszkańców, którzy chcieliby przeprowadzić takie inwestycje, staramy się o środki z Unii Europejskiej – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Mieszkańcy, którzy chcieliby przejść na OZE i skorzystać przy tej inwestycji z dofinansowania, muszą do 9 marca złożyć w magistracie odpowiednią deklarację. Można to zrobić osobiście, w siedzibie urzędu lub mailowo, wysyłając dokument na adres [email protected] Trzeba też spełnić kilka warunków, należy:

  • mieszkać w Bełchatowie,
  • posiadać prawo dysponowania nieruchomością położoną na terenie Bełchatowa,
  • nie zalegać z żadnymi płatnościami na rzecz Miasta Bełchatowa,
  • wypełnić i złożyć deklarację udziału w programie.
- Wszystkie złożone wnioski wezmą udział w komisyjnym losowaniu, podczas którego wyłonieni zostaną uczestnicy. Chodzi o ok. 300 bełchatowian. Co ważne, osoby zakwalifikowane, zobowiązane będą ponieść koszty przeprowadzenia przez firmę zewnętrzną analizy technicznej dotyczącej odpowiedniej instalacji – chodzi o kwotę 98,40zł – informuje magistrat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy