Reklama

Reklama

Prywatny inwestor błyskawicznie wyremontował ulicę w centrum. Droga już przejezdna

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta w Bełchatowie

Prywatny inwestor błyskawicznie wyremontował ulicę w centrum. Droga już przejezdna - Zdjęcie główne

foto Urząd Miasta w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Błyskawicznie, bo w zaledwie dwa dni, zakończył się remont ulicy Pileckiego w Bełchatowie. Prace miały związek z budową marketu, który powstaje w tym rejonie. Całość sfinansował prywatny inwestor.

Reklama

To dobra wiadomość dla kierowców. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, ulica Pileckiego jest już przejezdna. Trzeba przyznać, że remont nawierzchni odbył się błyskawicznie, trwał bowiem zaledwie dwa dni.

Prace były bezpośrednio związane z zaplanowanym na 21 lipca otwarciem marketu Aldi, który powstał właśnie przy ul. Pileckiego. Jak się okazuje, to właśnie prywatny inwestor w całości pokrył koszty remontu. 

Przypomnijmy, że w okolicach marketu obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu. Kierowcy aut osobowych, wyjeżdżający z parkingu przy ALDI, będą musieli skręcić w prawo, natomiast pojazdy zaopatrzenia - w lewo, aby nie wjeżdżać do ścisłego centrum Bełchatowa. Jeśli w ciągu roku to rozwiązanie okaże się mało funkcjonalne, to zgodnie z umową między miastem a inwestorem, magistrat będzie mógł wnioskować o jego zmianę.

Błyskawiczny remont ul. Pileckiego kontrastuje z pracami w innym miejscu. Chodzi oczywiście o ul. Kwiatową, która zamknięta jest już od ponad dwóch miesięcy. Należy zaznaczyć, że zakres niezbędnych do wykonania prac jest tam zdecydowanie szerszy. Mimo tego, jeszcze w maju, wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz zapewniał, że miastu zależy na szybkim zakończeniu remontu Kwiatowej.

– Chodzi o to, by uciążliwości związane z przebudową były jak najmniej i jak najkrócej odczuwane przez kierowców i mieszkańców [...] zależy nam, aby ta ważna z punktu komunikacji w mieście droga była wyremontowana w ciągu kilku najbliższych miesięcy – mówił Dariusz Matyśkiewicz.

Z drugiej strony są głosy okolicznych mieszkańców i przedsiębiorców, którzy twierdzą, że inwestycja idzie zbyt wolno, a na miejscu rzadko widać pracowników.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy