Reklama

Reklama

Uczniowie uczcili dzień Babci i Dziadka. Zadbali o bezpieczeństwo seniorów [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Wojska Polskiego w Bełchatowie uczcili Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji w placówce odbyła się akcja „Bezpieczny Senior 2023”. Podczas wydarzenia poruszony został temat zdrowia, a także tego, jak zachowywać się w sieci i na drodze.

Reklama

W zeszłym tygodniu świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka, z tej okazji we wtorek, 31 stycznia, uczniowie jednej z placówek przygotowali specjalne wydarzenie dla seniorów. Najstarsi mieszkańcy naszego miasta zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 5, gdzie czekało na nich wydarzenie zainicjowane przez dzieci ich rodziców.

Seniorzy obejrzeli wystąpienie uczniów pierwszych klas i wysłuchali prezentacji przygotowanej przez ósmoklasistów. Wzięli również udział w panelu dotyczącym zdrowia i bezpieczeństwa, podczas którego od przedstawicieli policji, banku i sztabu ratownictwa mogli dowiedzieć się jak uniknąć ryzykownych zachować w internecie i na drodze.

 

 

- Jest mi niezmiernie miło, że uczniowie oraz rodzice Szkoły Podstawowej nr 5 w Bełchatowie chętnie angażują się w nowatorskie inicjatywy. Wydarzenie „Bezpieczny Senior 2023” to przede wszystkim podniesienie świadomości osób starszych na temat kwestii związanych z ich bezpieczeństwem oraz zdrowiem. Dzisiejsze wydarzenie pokazało duże zainteresowanie tematem, gdyż przybyła do nas spora grupa bełchatowskich Seniorów. – mówi Agata Wojciechowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Bełchatowie.

To jednak nie koniec niespodzianek, na seniorów czekały również prezenty. Wśród nich znalazła się ulotka przygotowana przez tegorocznych absolwentów szkoły, zakładki do książek, słodkości, a także karty ICE. Czyli tzw. wizytówki z danymi osób do pierwszego kontaktu w razie nagłego wypadku, które pozyskała dla szkoły Ochotnicza Straż Pożarna w Grocholicach.

- Mam nadzieję, że akcja przyczyniła się do uwrażliwienia seniorów na niebezpieczeństwa, jakich mogą doświadczyć poprzez wszelkiego rodzaju wyłudzenia, na przykład „na wnuczka” czy „na policjanta”. Liczę również na to, że tę świadomość zdobyli także uczniowie, którzy będą promować bezpieczne zachowania wśród seniorów w swoich rodzinach, a tym samym sami będą podejmować bezpieczne decyzje. – dodaje Dyrektor SP5 w Bełchatowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy