Reklama

Reklama

Zamykają kolejny oddział w bełchatowskim szpitalu. Co z pacjentami?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zamykają kolejny oddział w bełchatowskim szpitalu. Co z pacjentami? - Zdjęcie główne

Poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dyrekcja szpitala w Bełchatowie poinformowała o zaprzestaniu działalności kolejnego z oddziałów. Pacjenci nie będą przyjmowani od najbliższego poniedziałku (21 listopada).

Reklama

Oddział Chirurgii Ogólnej I Kolorektalnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej w bełchatowskim szpitalu czasowo wstrzymuje swoją działalność. Placówka poinformowała, że zostanie on zamknięty zostanie już w przyszłym tygodniu.

Od poniedziałku, 21 listopada, pacjenci z Bełchatowa i okolic, by zachować ciągłość leczenia, będą musieli skorzystać z usług innych miejscach. W swoim komunikacie dyrekcja bełchatowskiej placówki wskazuje trzy lokalizacje, które przejmą opiekę nad chorymi. Będą to szpital im. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, Powiatowy Szpital w Radomsku, oraz SPZOZ w Wieluniu.

Pacjenci do Bełchatowa ponownie będą mogli zgłaszać się od 12 grudnia.

Przypomnijmy, od października swoją działalność wstrzymał oddział chirurgii dziecięcej. Zakład zamknięty pozostanie do końca roku, o jego dalszych losach zdecyduje fakt, czy dyrekcji uda się znaleźć specjalistów, którzy mogliby pracować w Bełchatowie.

Na przełomie sierpnia i września czasowo zamknięty był również oddział neonatologii. Jak udało nam się wówczas dowiedzieć, w tym przypadku powodem również były braki kadrowe. Pracownicy chcieli zrealizować plany urlopowe. Z powodu braku możliwości zabezpieczenia oddziału, postanowiono czasowo wstrzymać przyjęcia. Po zaplanowanych trzech tygodniach zakład wrócił do normalnej pracy.

Próbowaliśmy skontaktować się z dyrekcją placówki, niestety nie udało nam się ustalić, jaki jest powód decyzji o wstrzymaniu działania oddziału. O przyczynie poinformujemy, gdy tylko ją poznamy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy