Reklama

Reklama

Minister Zdrowia polecił... wstrzymanie zabiegów. Czy na taki krok zdecydowano się w bełchatowskim szpitalu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: facebook/Ministerstwo Zdorwia

Minister Zdrowia polecił... wstrzymanie zabiegów. Czy na taki krok zdecydowano się w bełchatowskim szpitalu? - Zdjęcie główne

foto facebook/Ministerstwo Zdorwia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Narodowy Fundusz Zdrowa na polecenie Adama Niedzielskiego zaapelował do placówek opieki zdrowotnej o wstrzymanie planowanych zabiegów i świadczeń. Wszystko w celu zagwarantowania dodatkowych łóżek dla chorych na COVID-19.

Reklama

W kraju rozwija się trzecia fala zakażeń koronawirusem, przybywa też pacjentów, którzy wymagają hospitalizacji. W celu zapewnienia wystarczającej liczby łóżek NFZ na polecenie Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego zaapelował do placówek opieki zdrowotnej o wstrzymanie planowanych zabiegów i świadczeń.

- Aby zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala, Centrala NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo – poinformował NFZ.

W komunikacie pojawiła się też informacja, że ograniczenie nie powinno dotyczyć planowanej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych.

- Jednocześnie wskazujemy, że w każdym przypadku odroczenia terminu udzielenia świadczenia, należy indywidualnie ocenić oraz wziąć pod uwagę uwarunkowania i ryzyka dotyczące stanu zdrowia pacjentów, a także prawdopodobieństwo jego pogorszenia i potencjalne skutki – czytamy w komunikacie NFZ.

Narodowy Fundusz Zdrowia wskazał też, jakich zabiegów dotyczy wydany komunikat – są to:

  • endoprotezoplastyka dużych stawów
  • duże zabiegi korekcyjne kręgosłupa
  • zabiegi naczyniowe na aorcie brzusznej i piersiowej
  • pomostowanie naczyń wieńcowych
  • duże zabiegi torakochirurgiczne
  • zabiegi wewnątrzczaszkowe
  • nefrektomia
  • histerektomia
W tym miejscu NFZ po raz kolejny podkreśla, że zabiegi dotyczące pacjentów onkologicznych są z powyższej rekomendacji wyłączone.

O sprawę zapytaliśmy w bełchatowskim szpitalu, na chwilę obecną placówka informuje, że w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie, po rekomendacji NFZ nie odwołano żadnych zabiegów.

O tym, jak wygląda sytuacja epidemiczna w bełchatowskim szpitalu przeczytacie w TYM artykule.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy