Reklama

Reklama

''Obecnie nie możemy jeździć do pożarów". Strażacy ruszyli z internetową zbiórką

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: zrzutka.pl/OSP Rożniatowice

''Obecnie nie możemy jeździć do pożarów". Strażacy ruszyli z internetową zbiórką - Zdjęcie główne

foto zrzutka.pl/OSP Rożniatowice

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ruszyła internetowa zbiórka, zorganizowana przez strażaków z OSP Rożniatowice. Cel to dziesięć tysięcy złotych na kupno wozu, bez którego druhowie nie mogą nieść pomocy.

Reklama

Strażacy, którzy na co dzień pełnią służbę w OSP Rożniatowice, postanowili zorganizować internetową zbiórkę. Akcja pn. "Zostaw piątaka, wesprzyj strażaka" ma na celu zorganizowanie środków na kupno wozu strażackiego, bez którego druhowie nie mogą w pełni uczestniczyć w akcjach.

- Obecnie posiadamy jedynie samochód do przewozu osób. Nie możemy jeździć nim do pożarów, ponieważ nie ma w nim zbiornika na wodę, a sprzęt, który możemy do niego włożyć, nie pozwala na uczestnictwo w bardziej wymagających akcjach – czytamy w opisie zbiórki.

Wóz, który planują kupić strażacy ochotnicy, to Star 200. Samochód do tej pory służył jednostce ze Śląska. Co ciekawe, jest to pierwsza tego typu inicjatywa w powiecie bełchatowskim, jak do tej pory żadna jednostka nie zakupiła pojazdu bez wsparcia ze strony gminy, powiatu, MSWiA czy WFOŚiGW.

- Jesteśmy ambitną jednostką, dlatego postanowiliśmy zorganizować wóz bojowy [...] Jest to w pełni sprawne auto, które ma zmodernizowane nadwozie, został w nim wykonany w ostatnim czasie remont autopompy oraz silnika, a wszystkie podzespoły ku naszemu zdziwieniu działają – zaznaczają strażacy z OSP Rożniatowice.

Wybrany samochód kosztuje w sumie 16 tys. zł., co w porównaniu z ceną nowego (około 800 tys.) wydaje się kwotą niską. Jednak i to – jak mówią strażacy, przerasta ich możliwości.

- Postanowiliśmy więc zorganizować internetową zbiórkę. Pieniądze zbieramy też poza portalem, mobilizujemy się sami i wierzymy, że są jeszcze ludzie dobrego serca, którzy nam pomogą – dodają strażacy. 

Na chwilę obecną na portalu zrzutka.pl udało się zebrać niecałe 300 zł, jednak zbiórka potrwa jeszcze kilkanaście dni, więc osiągnięcie celu nie jest niemożliwe. Każdy, kto chciałby pomóc, może to zrobić pod TYM linkiem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy