Reklama

Reklama

Tym razem będą protestować w ciszy. Czwarty strajk kobiet w Bełchatowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Emste

Tym razem będą protestować w ciszy. Czwarty strajk kobiet w Bełchatowie - Zdjęcie główne

Bełchatów: Strajk kobiet | foto Emste

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś (2 listopada) w Bełchatowie zaplanowany jest kolejny strajk kobiet. Tym razem, z racji Dnia Zadusznego jego forma będzie zupełnie inna – zamiast głośnych okrzyków, manifestujący pojawią się ze zniczami i parasolami.

Reklama

Dzisiaj przez Bełchatów przejdzie kolejny, czwarty już w ostatnich dniach strajk kobiet. Manifestacja jest oczywiście związana z decyzją Trybunału Kontytucyjnego w sprawie kompromisu aborcyjnego z 1993 roku.

Tym razem jednak protest będzie miał nieco inną formę. Jako, że 2 listopada to w tradycji katolickiej Dzień Zaduszny, manifestujący zdecydowali się na cichy protest. Nie będzie więc głośnych antrządowych okrzyków – zamiast nich pojawią się znicze, lampki i czarne parasolki. Organizatorzy dodają jednak, że osoby, które mają na to ochotę mogą zabrać ze sobą transparenty.

Protest rozpocznie się o godzinie 17:00 – tak jak w ubiegłym tygodniu, na Placu Narutowicza. Podobnie jak w miniony poniedziałek i środę, protestujący przejdą ulicą Kościuszki, Pileckiego, 1 Maja, Kwiatową oraz Lecha i Marii Kaczyńskich. Wstępnie na dziś zaplanowano jedno "okrążenie" wokół miasta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE