Reklama

Reklama

Skarbówka oddaje pieniądze mieszkańcom. Nawet kilkaset tysięcy złotych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Skarbówka oddaje pieniądze mieszkańcom. Nawet kilkaset tysięcy złotych - Zdjęcie główne

Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zostały ostanie dni na złożenie deklaracji podatkowych. W tym roku rozliczenie zeznań dla części podatników może okazać się miłą niespodzianką, ponieważ do ich kieszeni wpłyną pokaźne zwroty. Ile do tej pory dostali rekordziści z naszego miasta?

Reklama

W całym województwie złożono już ok. 800 tys. deklaracji rocznych. Większość z nich, bo aż 93% zostało przesłanych drogą elektroniczną. Jak przekazuje Agnieszka Majchrzak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi taka forma rozliczenia z fiskusem gwarantuje szybszy zwrot nadpłaconego podatku na konto podatnika. Urząd skarbowy jest zobowiązany do przekazania nadpłaty do 45 dni od chwili złożenia zeznania, a tym razem zwroty mogą wywołać szeroki uśmiech.

Rekordowe kwoty trafiają na konta Polaków w związku z wprowadzonymi zmianami określanymi jako „Niskie Podatki”. W tym roku zmniejszono stawki PIT z 17% na 12% od lipca 2022 r. przy równoczesnym podniesieniu kwoty, od której nie płaci się podatku do 30 tys. zł. Podniesiono również pierwszy próg podatkowy (12%) z kwoty ponad 85 tys. zł do 120 tys. zł, także wprowadzono dodatkowe ulgi.

To wszystko spowodowało, że na konta podatników trafiają spore kwoty. Urząd Skarbowy w Bełchatowie do tej pory przelał już zwroty w wysokości ponad 66 mln. Wśród mieszkańców, którzy rozliczają się na podstawie PIT-37 rekordzista otrzymał blisko 40 tys. zł. Zwrot w wysokości ponad 290 tys. zł wpłynął również do płatnika prowadzącego działalność. Jest to jedna z najwyższych kwot w województwie.

Co ciekawe, mieszkańcy naszego regionu mogą również pochwalić się rekordową wysokością deklaracji na przekazanie 1,5% podatku organizacjom pożytku publicznego. Na ten cel mogą trafić ponad 3 mln zł. Jednak, jak zaznacza Agnieszka Majchrzak, jest to na razie kwota zadeklarowana przez podatników, która będzie weryfikowana.

Dodatkowo Bełchatów jest w czołówce wojewódzkiej w przypadku deklaracji z ulgą dla rodzin 4+ (109 podatników) oraz ulgą rehabilitacyjną (ponad 2790 osób). W tym drugim przypadku jesteśmy na równi z pobliskim Radomskiem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy