Reklama

Reklama

Bełchatowski sanepid ostrzega. ''Woda może mieć inny smak i kolor''

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay/Poglądowe

Bełchatowski sanepid ostrzega. ''Woda może mieć inny smak i kolor'' - Zdjęcie główne

foto Pixabay/Poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sanepid w Bełchatowie poinformował o przedłużeniu warunkowej przydatności wody do spożycia z wodociągu Parzniewice do końca października. Woda, którą spożywają mieszkańcy kilkudziesięciu miejscowości w gminie Bełchatów, ma przekroczony poziom żelaza, co może wpływać na jej smak i kolor.

Reklama

Sanepid zdecydował o warunkowym przedłużeniu przydatności wody do spożycia z wodociągu Parzniewice do końca października. W kolejnych badanych próbkach stwierdzono przekroczenie poziomu zawartości żelaza. Może to mieć wpływ na smak i kolor wody. Sanepid uspokaja jednak, że jakość wody nie stanowi zagrożenia dla zdrowia konsumentów.

Na terenie gminy Bełchatów z wodociągu korzystają mieszkańcy kilkudziesięciu miejscowości: Augustynowa, Borków (w części), Bugaju, Bukowej, Dobiecina, Dobiecina Kolonii, Dobrzelowa, Helenowa, Janiny, Janowa, Kielchinowa, Korczewa, Księżego Młyna, Korczewa, Kurnosa Pierwszego i Drugiego (w części), Łękawy, Mazur, Mokracza, Myszaków, Niedyszyny, Oleśnika, Poręb, Postękalic, Rząsawy, Wielopola, Wiktorowa, Wólki Łękawskiej, Zawadowa, Zawałów, Zdzieszulic Dolnych, Zdzieszulic Górnych, Zwierzchowa i Wawrzkowizny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy