Reklama

Reklama

Ruszyły zapisy na bełchatowską pielgrzymkę. Są pewne zmiany

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ruszyły zapisy na bełchatowską pielgrzymkę. Są pewne zmiany - Zdjęcie główne

Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ruszyły zapisy na 129. Bełchatowską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę 2022. Wierni w drogę wyruszą już za niecałe dwa tygodnie. Znamy szczegóły wydarzenia i trasę, którą pokonają pielgrzymi.

Reklama

129. Bełchatowska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę 2022 pod hasłem „Wspólna droga” wyruszy do Częstochowy już w poniedziałek 22 sierpnia. Aktualnie w parafiach trwają zapisy dla wiernych, którzy chcą udać się w drogę do sanktuarium.

Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się w dniach 22 – 26 sierpnia. Podobnie jak w latach poprzednich zrezygnowano z pieszego powrotu. Do Bełchatowa wierni przyjadą autokarem, podstawionym przed Domem Pielgrzyma.

Również wzorem latu ubiegłych wierni z bełchatowskich parafii pójdą w jednej grupie pod wspólnym znakiem „Bełchatów”. Nie będzie podziału na poszczególne parafie i symbolizujące je kolorowe grupy. Niezmiennie kierownikiem pielgrzymki będzie ks. Alojzy Kwiatkowski z Parafii Miłosierdzia Bożego na Binkowie.

Noclegi odbędą się w tych samych miejscowościach, co zazwyczaj. Pierwszy zaplanowany jest w Brudzicach (22/23 sierpnia), a drugi w Broniszewie (23/24 sierpnia). Ważną zmianą jest to, że wierni będą musieli w miarę możliwości zorganizować nocleg we własnym zakresie. Niestety w obu miejscach nie będzie udostępnionego miejsca w szkołach podstawowych.

W Częstochowie pielgrzymi będą mogli przenocować w Zespole Szkół Technicznych im. Jana Pawła II przy al. Jana Pawła II.

Zapisy na pielgrzymkę odbywają się w Parafii Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki. Zgłaszać mogą się wierni z całego Bełchatowa i Woli Kamockiej. Zapisać można się w dniach 10-18 sierpnia w godzinach otwarcia kancelarii (godz. 9:00- 12:00) oraz dodatkowo w dniach 16-18 sierpnia po południu od godz. 18:00. Koszt pielgrzymki nie uległ zmianie i wynosi 50 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy