Reklama

Reklama

Rusza zbiórka dla ukraińskiego miasta. Część darów trafi do żołnierzy na front

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd miasta w Bełchatowie

Rusza zbiórka dla ukraińskiego miasta. Część darów trafi do żołnierzy na front  - Zdjęcie główne

foto Urząd miasta w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już w poniedziałek (4 kwietnia) rusza dwudniowa zbiórka dla Jużnoukraińska, miasta partnerskiego Bełchatowa. O pomoc poprosili nasi wschodni sąsiedzi. Potrzebne są konserwy mięsne, śpiwory i długoterminowa żywność. Znaczna część tych produktów trafi do żołnierzy walczących na froncie.

Reklama

Z apelem o pomoc do bełchatowian zwrócili się mieszkańcy Jużnoukraińska, miasta partnerskiego Bełchatowa. Potrzebne są m.in. konserwy mięsne, śpiwory i długoterminowa żywność dla dzieci. 

Jak informuje bełchatowski magistrat, dary będą zbierane w najbliższy poniedziałek i we wtorek, tj. 4 i 5 kwietnia. Będzie je można przynosić do budynku B urzędu miasta (wejście od ul. Mielczarskiego) w godz. 8:00-18:00.

- Nasi przyjaciele z partnerskiego miasta Jużnoukraińska, którzy na froncie walczą o wolność i niepodległość swojej Ojczyzny, zwrócili się z prośbą o pomoc. Na ten moment na Ukrainie najbardziej potrzebują konserw mięsnych, śpiworów i długoterminowej żywności dla dzieci. Będziemy ogromnie wdzięczni za pomoc w zebraniu właśnie tych artykułów – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. 

Do darów zebranych przez bełchatowian, zostaną dołączone także inne artykuły pierwszej potrzeby podarowane dla uchodźców przez mieszkańców Alcobaçypartnerskiego miasta w Portugalii. Do Bełchatowa przyjechało około 40 ton różnych artykułów.

- Pozwoli to zabezpieczyć najpilniejsze potrzeby uchodźców przebywających w naszym mieście i jednocześnie pomóc tym, którzy zostali na Ukrainie - informuje magistrat. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy