Reklama

Reklama

Rusza biuro paszportowe w Bełchatowie. Wiemy, od kiedy będzie można składać wnioski

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rusza biuro paszportowe w Bełchatowie. Wiemy, od kiedy będzie można składać wnioski - Zdjęcie główne

Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Biuro paszportowe w Bełchatowie miało ruszyć już jesienią zeszłego roku. Jeszcze kilka dni temu wśród mieszkańców pojawiły się wątpliwości dotyczące punktu. Dziś poznaliśmy dokładną datę rozpoczęcia jego pracy. Okazuje się, że sprawy w nowym biurze będzie można załatwić już na początku tygodnia.

Reklama

Mieszkańcy Bełchatowa od dłuższego czasu apelowali o otwarcie w naszym mieście biura paszportowego. Do tej pory, żeby wyrobić ten przydatny dokument, trzeba było jeździć do sąsiednich miast.

Sprawa nabrała tempa m.in. po interwencjach ze strony miejskiego radnego Marcina Rzepeckiego oraz radnej powiatowej Jolanty Pawlikowskiej, która złożyła w tej sprawie interpelację. Wkrótce po tym starostwo wystąpiło do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi o utworzenie takiego biura w Bełchatowie. Niestety samorząd uzyskał odpowiedź odmowną. W sprawę włączyli się parlamentarzyści z naszego miasta.

Ostatecznie wojewoda zmienił decyzję, a starostwo ogłosiło, że w biuro paszportowe powstanie w budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 przy ulicy Czaplinieckiej. Działanie punktu miało rozpocząć się jesienią zeszłego roku. Czas mijał, rok się skończył, a informacji o otwarciu punktu nie było.

Kilka dni temu zapytaliśmy bełchatowskie starostwo o to, jak wygląda sytuacja. Wyjaśnienie samorządu można przeczytać w artykule „Co z obiecanym biurem paszportowym w Bełchatowie? Starostwo zabiera głos w sprawie”.

W piątek, 20 stycznia, urząd ogłosił datę rozpoczęcia działalności punktu. Okazuje się, że bełchatowianie będą mogli udać się do biura paszportowego już we wtorek, 24 stycznia. Sprawy będzie można tam załatwić od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30 z wyjątkiem wtorków. W te dni biuro będzie czynne od 9:00 do 17:00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy