Reklama

Reklama

Ruszy długo wyczekiwany remont drogi. Samorząd potwierdza inwestycję

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ruszy długo wyczekiwany remont drogi. Samorząd potwierdza inwestycję - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Droga w Zdzieszulcach Górnych, na którą od lat narzekali okoliczni mieszkańcy, w końcu doczeka się remontu. Inwestycja będzie kosztowała ponad dwa miliony złotych.

Reklama

Stan nawierzchni drogi, prowadzącej przez Zdzieszulice Górne od lat jest fatalny. Mieszkańcy wielokrotnie zwracali uwagę, że jest tam bardzo niebezpiecznie, zwłaszcza dla dzieci, którą chodzą tamtędy chociażby do szkoły.

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie poinformowało, że droga w końcu doczeka się remontu. A problemów było sporo, przede wszystkim samorząd musiał zorganizować środki na ten cel — to udało się dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na przeszkodzie stał też w pewnym sensie, prowadzony przez gminę Bełchatów remont sieci kanalizacyjnej. Wszystko jednak wskazuje na to, że wszystkie problemy są już rozwiązane, a droga w końcu zyska nowe, bezpieczniejsze oblicze.

- Kolejna inwestycja drogowa samorządu Powiatu Bełchatowskiego znalazła się na liście przedsięwzięć rekomendowanych przez Premiera RP do wsparcia z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jest to rozbudowa drogi powiatowej w miejscowości Zdzieszulice Górne — poinformowało Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.

Niestety, na chwilę obecną nie wiadomo zbyt wiele o szczegółach tej inwestycji. Samorząd nie poinformował, kiedy może ruszyć przetarg, czy w jakim terminie potencjalny wykonawca będzie musiał zakończyć pracę — tego dowiemy się zapewne w najbliższym czasie.

Remont obejmie niespełna kilometrowy odcinek drogi. Inwestycja będzie kosztowała ponad dwa miliony złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy