Reklama

Reklama

Przyznano tytuły Dobrodzieja i Wolontariusza Roku w Bełchatowie. Komu przypadło wyróżnienie?

Opublikowano: śr, 16 mar 2022 11:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rozstrzygnięto konkursy na Dobrodzieja i Wolontariusza Roku 2021 w Bełchatowie. Nagrody wręczyli włodarze miasta podczas uroczystości w bełchatowskim muzeum. Kto został wyróżniony?

Reklama

Tytuły Dobrodzieja i Wolontariusza Roku przyznawane są dla osób i organizacji, które wyróżniały się w działalności dobroczynnej oraz charytatywnej na rzecz społeczności Bełchatowa. Ze względu na pandemię nagrody nie przyznano przed rokiem. Z tego powodu, podczas teogorocznej edycji, kapituła konkursu postanowiła uhonorować wszystkich zgłoszonych kandydatów. 

- Za nami bardzo trudne dwa lata naznaczone pandemią COVID-19. Nie przeszkodziło to Państwu w Waszej działalności, a myślę, że była jeszcze większa. Był to bardzo trudny czas i kiedy czekaliśmy na wiosnę 2022 roku i byliśmy pewni, że to najbliższe lato będzie pozbawione jakichkolwiek obostrzeń, wybuchła wojna w Ukrainie. Dzisiaj, i mówię to wprost, znowu Was bardzo potrzebujemy. Wszystkich tych osób, które z pełnym zaangażowaniem pomagają w tych trudnych sytuacjach. Z serca dziękuję Państwu za to, co robiliście przez wiele lat i nadal robicie. Dziękuję za Wasze serce i Waszą otwartość oraz życzę dalszego niegasnącego zapału - mówiła podczas uroczystości Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Kto został Dobrodziejem Roku 2021?

Nagrody za działalność dobroczynną i społeczną, prowadzoną w 2021 roku, przyznano łącznie szęściu osobom. Dobrodziejem Roku 2021 została Barbara Maziarz, właścicielka firmy budowlanej P.H.U Maziarz. Nominowana została przez Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej „Wspólnota”. Jak podkreślano, to dzięki hojności oraz wparciu finansowemu laureatki, bełchatowianie mogą podziwiać barwne stroje aktorów podczas Orszaku Trzech Króli. 

Drugą osobą wyróżnioną tym tytułem był Marcin Stańczyk, właściciel firmy gastronomicznej Catering Coolinarium, który od wielu lat wspiera  inicjatywy społeczne podejmowane w Bełchatowie i aktywnie angażuje się w ich organizację. 

Komy przypadł tytuł Wolontariusza Roku 2021?

Z kolei w kategorii Wolontariusz Roku 2021 przyznano łacznie cztery nagrody. Wśród wyróżnionych znalazła się Jadwiga Kowalska – przewodnicząca zarządu Klubu Seniora Bajka, który nominował ją do konkursu.  Nominację uzasadniano tym m.in. wielką pracą i zaangażowaniem w rozwój klubu oraz organizowanie licznych spotkań integracyjnych. Jak podkreślano, laureatka udziela się także w Centrum aktywności Seniora Cafe Senior Raj oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Bełchatowa. 

Wolontariuszką Roku 2021 została również Irena Stasiak z Polskiego Czerwonego Krzyża, a zarazem członek Zarządu Rejonowego PCK w Bełchatowie. Od wielu lat jest instruktorem pierwszej pomocy, prowadzi profilaktyczne zajęcia zdrowotne w bełchatowskich szkołach i przedszkolach.

Tytuł Wolontariusza Roku 2021 przyznano także dal Kamili Chęcińskiej, która jest opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 12. Kapituła konkursu podkreśliła, że to dzięki jej zaangażowaniu uczniowie rozwijają właściwe postawy niesienia bezinteresownej pomocy ludziom potrzebującym, kształtują umiejętności organizacyjne, rozwijają umiejętności właściwego komunikowania się, odpowiedzialność oraz otwartość i wrażliwość na potrzeby innych.

Ostatni z wyróżnionych to Cezary Obuchowski, ratownik i członek Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa w Bełchatowie, który już od 12 lat, działając jako wolontariusz, prowadzi kursy i szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, wspólnie z policją i strażą miejską organizuje akcje promujące bezpieczeństwo, a także zabezpiecza medycznie miejskie wydarzenia sportowe i kulturalne. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy