Reklama

Reklama

Przyznano tytuł Dobrodzieja i Wolontariusza Roku 2022. Kto został nagrodzony?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W piątkowy wieczór w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy zorganizowany został tradycyjny Koncert Noworoczny. Podczas wydarzenia odbyło się również rozstrzygnięcie plebiscytu na Dobrodzieja i Wolontariusza Roku 2022.

Reklama

Podczas Koncertu Noworocznego, który zorganizowany został w piątek, 13 stycznia, w MCK PGE Gigantach Mocy odbyło się rozstrzygnięcie plebiscytu na Dobrodzieja i Wolontariusza 2022 roku. Zwycięzcy odebrali z rąk władz samorządowych statuetki oraz podziękowania za ich pracę i zaangażowanie w działalność dobroczynną i społeczną.

Tytuł Dobrodzieja Roku 2022 powędrował do firmy INKOM, która prowadzi Fundację Pomagamy Dzieciakom i Seniorom. Działania organizacji skierowane są na kształtowanie rozwoju dzieci z ubogich rodzin oraz udzielanie wsparcia najstarszym i rodzinom potrzebującym. W tym roku fundacja przyłączyła się również do pomocy Ukraińcom m.in. poprzez przekazanie artykułów żywnościowych, podarowanych okołu 100 takich rodzinom, które znalazły schronienie na terenie Bełchatowa.

W ubiegłym roku fundacja zaangażowała się także w pomoc dzieciom z naszych miast partnerskich w Ukrainie, które w wakacje gościły w Bełchatowie. Ponadto dla dorosłych uchodźców organizowała nieodpłatne lekcje języka polskiego.

Tytuł Wolontariusza Roku 2022 trafił do Karola Dzieja, który po wybuchu wojny w Ukrainie zorganizował zakwaterowanie i wyżywienie dla kilkudziesięciu uchodźców. Oprócz tego mężczyzna pomagał przy odbudowie Kolegiaty w Żółkwi, a także wspierał finansowo wiele inicjatyw i organizacji w tym ochotnicze straże pożarne, organizacje w powiecie bełchatowskim czy organizację wypoczynku dla podopiecznych Ośrodka Interwencyjno-Socjalizującego.

Podczas gali wręczono również statuetkę dla Wolontariusza Juniora Roku 2022. Ten tytuł przyznano Aleksandrze Stasiak, druhnie 7 Bełchatowskiej Drużyny „Żywica” im. Kaczorowskiego/ Hufiec ZHP Reduta, która również angażowała się w pomoc dla Ukrainy. Laureatka nadzorowała magazyn i tworzyła paczki zawierające produkty pierwszej potrzeby dla uchodźców, współpracowała codziennie w czasie trwania akcji ze wszystkimi drużynami z hufca, angażując harcerzy do pomocy.

– Miniony rok to czas troski o uchodźców oraz myśli i działania mające na celu wsparcie walczących o wolność. Za wszelką pomoc, jaka popłynęła z Bełchatowa, za doskonałą organizację tej pomocy, bardzo Państwu dziękuję – powiedziała podczas wręczenia statuetek prezydent Mariola Czechowska.

Podczas wydarzenia dla zebranych zagrał zespół Pectus. Nie mogło również zabraknąć lampki szampana i pysznego tortu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy