Reklama

Reklama

Czy bełchatowianie mają prywatne helikoptery i samoloty? Pytamy w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy bełchatowianie mają prywatne helikoptery i samoloty? Pytamy w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Śmigłowce, samoloty i szybowce. Nad Bełchatowem często można zaobserwować różne statki powietrzne. Okazuje się, że niektóre z nich należą do mieszkańców miasta. Ile takich maszyn jest zarejestrowanych na bełchatowian?

Reklama

Na bełchatowskim niebie często możemy zaobserwować, a przede wszytkim usłyszeć przelatujące samoloty. Okazuje się, że mieszkańcy naszego miasta również mogą pozwolić sobie na zakup… prywatnego samolotu. Ile jest takich maszyn w naszym mieście?

Do naszej redakcji zgłosili się czytelnicy, którzy zaobserwowali, jak czarny śmigłowiec przelatuje nad jednym z osiedli. Początkowo niektórzy myśleli, iż może on należeć do wojska. Okazuje się jednak, że jest to maszyna prywatna, która ląduje na ogrodzonej wysokim murem działce w okolicach Ludwikowa. Temat budził duże zainteresowanie wśród bełchatowian.

- Widziałem go, jak lądował między domkami. Czasami startuje nawet kilka razy dziennie. Czy bełchatowianie naprawdę są już tak bogaci, że stać ich na własny helikopter? - mówi jeden z czytelników.

Sprawdziliśmy, ile prywatnych statków powietrznych mają bełchatowianie. Według odpowiedzi, jaką uzyskaliśmy w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, na terenie powiatu bełchatowskiego, ani samego miasta nie ma, ani jednego właściciela helikoptera. Śmigłowiec widziany przez naszych czytelników na Ludwikowie należy zatem do osoby spoza naszego regionu.

- Do rejestru cywilnych statków powietrznych nie jest wpisany żaden śmigłowiec, którego właścicielem lub użytkownikiem jest podmiot, którego miejsce stałego pobytu lub siedziba znajduje się na terenie powiatu bełchatowskiego oraz w samym mieście Bełchatów – przekazuje Karina Lisowska, rzecznik prasowy Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Ciekawiej jest natomiast w przypadku innych statków powietrznych. Według rejestru cywilnych statków do osób zamieszkujących na terenie Bełchatowa należą 3 samoloty i 2 szybowce. Warto zatem wypatrywać innych samolotów należących do bełchatowian. Jeśli trend się utrzyma. niedługo na niebie będzie ich coraz więcej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy