Reklama

Reklama

Sprawdzamy, ile zarabia się w bełchatowskim szpitalu. Jaką pensję ma lekarz rekordzista?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Sprawdzamy, ile zarabia się w bełchatowskim szpitalu. Jaką pensję ma lekarz rekordzista? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prześwietlamy aktualne wynagrodzenia w regionie. Ile zarabia się w służbach mundurowych, ochronie zdrowia czy urzędzie? W pierwszej części naszego cyklu sprawdzamy, jakie pensje trafiają do pracowników Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Różnice w kwotach między stanowiskami są ogromne. Lekarz rekordzista zarabia dziesięciokrotnie więcej niż pracownik niemedyczny...

Reklama

Zarobki pracowników ochrony zdrowia od zawsze budzą kontrowersje i są tematem burzliwych dyskusji. Ile w takim razie zarabiają pielęgniarki, ratownicy i lekarze z bełchatowskiego szpitala? Poznaliśmy ich zarobki. 

Najsłabiej zarabiająca grupa zawodowa

Najniższe wynagrodzenie wśród personelu bełchatowskiej placówki wynosi 3 010 zł (kwoty podane w zestawieniu to wysokość zarobków brutto) , taką pensję otrzymują pracownicy niemedyczni, zatrudnieni w dziale gospodarczym i technicznym oraz w administracji. To właśnie ta grupa zawodowa w styczniu domagała się podwyżek. Wtedy przedstawiciel związków zawodowych Wojciech Jendrusiak informował, że zarobki, na jakie może liczyć personel niemedyczny, są na poziomie najniższej krajowej i znacząco odbiegają od wysokości pensji innych pracowników szpitala.

Co ciekawe, najwyższa pensja trafiająca do pracowników administracyjnych wynosi 7 264 zł. Z kolei najlepiej zarabiający pracownik działu gospodarczego zarabia 5 695 zł.

Pozostały personel niemedyczny, czyli salowe, rejestratorki, sekretarki medyczne, opiekunowie medyczni, sanitariusze, w zależności od wykształcenia zarabiają prawie tysiąc złotych więcej od przeciętnej pensji pracownika technicznego. Osoby z wykształceniem średnim na tych stanowiskach otrzymują od 3 773 do 5 577 zł. Salowe i sanitariusze posiadający wyższe wykształcenie mogą liczyć na jeszcze wyższą pensję, dla nich widełki wynoszą od 3 959 do 5 736 zł.

Ile zarabiają pielęgniarki, lekarze i ratownicy medyczni?

Najlepiej zarabiającą grupą zawodową są oczywiście lekarze, tutaj najwyższe wynagrodzenie sięga nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Podział w wysokości pensji wynika ze stopnia zawodowego. Lekarze stażyści, zarabiający najmniej pośród przedstawicieli tego zawodu, otrzymują od 4 186 do 5 395 złotych brutto. Na znacznie wyższe wynagrodzenie może liczyć rezydent, tutaj widełki zaczynają się od 6 562 zł. Najwięcej na tym stanowisku można liczyć na wynagrodzenie sięgające 18 128 zł. Znacznie więcej zarabiają lekarze specjaliści, dla nich wysokość zarobków zaczyna się od 8 124 zł, a kończy na... 33 210 zł brutto.

Wynagrodzenie pielęgniarek i położnych zależne jest od ich wykształcenia. Pracownicy, którzy ukończyli tylko szkołę średnią, zarabiają od 4 484 zł do 7 377 zł. Osoby, które uzyskały tytuł licencjacki, magisterski lub specjalizację, za swoją pracę dostają wynagrodzenie w wysokości od 4 186 do 7 634 zł. Największa pensja trafia do pielęgniarek i położnych z tytułem magistra i specjalizacją. Ta część personelu zarabia od 6 573 zł do 10 848 zł.

Ratownicy medyczni zatrudnieni w szpitalu otrzymują pensję w wysokości od 4 527 do 6 760 zł.

Jak prezentują się zarobki na innych stanowiskach?

Dietetycy w bełchatowskiej placówce dostają pensję w wysokości od 4 186 do 4 822 zł. Zarobki farmaceutów wahają się od 6 573 do 8 710 zł.

Wśród fizjoterapeutów, rehabilitantów i masażystów panuje podział ze względu na wykształcenie. Pracownicy, którzy ukończyli edukację na poziomie szkoły średniej, zarobią od 4 263 do 4527 zł, osoby na tym samym stanowisku, z wykształceniem wyższym dostają pensję w wysokości od 4 186 zł do 7 353 zł.

Podział wynagrodzenia, ze względu na wykształcenie, dotyczy również diagnostów laboratoryjnych, ci z wykształceniem wyższym zarabiają od 4 186 do 10 144 zł. Pracownicy, którzy oprócz studiów zrobili jeszcze specjalizację, mogą liczyć na prawie dwukrotność tych kwot, najniższa pensja w tym przypadku wynosi 8 330 zł, a najwyższa 16 500 zł.

Technicy radiologii, elektroradiologii z wykształceniem średnim zarabiają od 4 225 do 7537 zł. Osoby zatrudnione na tych stanowiskach, które mają wykształcenie wyższe, dostają pensję od 5 127 do 6 572 zł. Widełki wynagrodzenia na stanowisku terapeuty zajęciowego wynoszą od 4 263 do 6 316 zł. Psycholodzy, psychoterapeuci i terapeuci uzależnień zarabiają od 4 186 do 7 353 zł.

Mimo prośby o przedstawienie również zarobków dyrektora, szpital pominął to stanowisko w swojej odpowiedzi. Jak wynika jednak z oświadczenia majątkowego za rok 2020, w którym dyrektor wyszczególnił inne dochody osiągane z tytułu zatrudnienia, jego wynagrodzenie w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie wyniosło 178 505 zł. Jest to łączna kwota za cały rok.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy