Reklama

Bełchatów powalczy o spore pieniądze. Urzędnicy pytają mieszkańców o problemy miasta

Opublikowano:
Autor:

Bełchatów powalczy o  spore pieniądze. Urzędnicy pytają mieszkańców o problemy miasta - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatów stara się o fundusze w ramach programu „Rozwój lokalny”. W finansowanej z funduszy norweskich inicjatywie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju do rozdysponowania na małe i średnie polskie miasta jest prawie 120 mln euro. Jak informuje resort, projekty, które zostaną wybrane otrzymają granty w wysokości od 3 do 10 mln euro. Bełchatowscy urzędnicy, w związku z przystąpieniem do "Rozwoju lokalnego" pytają mieszkańców co w mieście należało by zmienić. Swoje zdanie w anonimowej ankiecie może wyrazić każdy.

Głównym celem programu „Rozwój lokalny” jest wzmocnienie społecznej i gospodarczej spójności poprzez podniesienie jakości życia dla wszystkich mieszkańców i użytkowników średnich i małych miast.

- Program ten daje szansę nie tylko na poprawę jakości życia mieszkańców, ale również lepsze dostosowanie administracji do ich prawdziwych potrzeb, zmierzające do zahamowania negatywnych trendów rozwojowych i wzmacniania zmian pozytywnych. Co ważne, to właśnie mieszkańcy mogą wskazać zagadnienia, które pomogą w opracowywaniu konkretnego projektu. Na ten temat bełchatowianie mogą się wypowiedzieć w specjalnej ankiecie, na którą składa się 12 pytań, głównie zamkniętych. Dotyczą one przede wszystkim problemów i wyzwań w kontekście rozwoju miasta, w tym m.in. jakości środowiska naturalnego, kwestii migracji, starzenia się społeczeństwa, lokalnej gospodarki, problemów społecznych i socjalnych czy bezpieczeństwa mieszkańców – informują miejscy urzędnicy.

- Zanim przystąpimy do budowania zarysu projektu, który planujemy złożyć w drugiej połowie lipca, chcielibyśmy poznać opinie mieszkańców, stąd prośba o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety - mówi dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta Marcin Nowak.

Wypełnienie ankiety zajmuje kilka minut, pytania są proste, a odpowiedzi na nie mają nakreślić najważniejsze, odczuwalne przez mieszkańców problemy. Każdy, kto chciałby się wypowiedzieć, ma na to czas do 12 lipca. Formularz ankiety jest dostępny TUTAJ lub bezpośrednio w Urzędzie Miasta, przy ul. Kościuszki 1, 15 (przy Straży Miejskiej) albo przy ul. Czyżewskiego 7 w godzinach pracy magistratu. Wypełnione arkusze wrzucić trzeba do ustawionych w tych trzech miejscach urn. Opinie mieszkańców będą wzięte pod uwagę przy tworzeniu zarysu projektu.

Więcej informacji uzyskać można bezpośrednio w Wydziale Rozwoju Miasta w bełchatowskim magistracie lub pod nr tel. 44 733 51 46, 44 733 51 44.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE