Reklama

Reklama

Policyjna aplikacja działa w powiecie bełchatowskim. Na co skarżą się mieszkańcy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Policyjna aplikacja działa w powiecie bełchatowskim. Na co skarżą się mieszkańcy? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, dziury w drogach czy przekraczanie prędkości? Sprawdziliśmy, na co najczęściej skarżą się mieszkańcy powiatu za pośrednictwem policyjnej aplikacji.

Reklama

Policjanci podsumowali funkcjonowanie aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń, która działa w naszym kraju od września 2016 roku. Wiemy, na co najczęściej skarżyli się mieszkańcy powiatu bełchatowskiego.

Na czym polega Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa?

W 2016 roku na terenie kraju zaczęła działać aplikacja z mapą zagrożeń. Można w niej zaznaczać miejsca, które z różnych powodów wymagają interwencji policjantów. Takie punkty na planie miasta są później sprawdzane przez funkcjonariuszy. Po weryfikacji, w przypadku potwierdzenia zagrożenia, podejmowane były działania mające na celu jego eliminację w jak najkrótszym czasie.

Powodów zgłoszeń, które można wybrać, w aplikacji jest sporo, znajdą się tam zarówno dzikie wysypiska, jak i niestrzeżone przejazdy kolejowe czy złe parkowanie. Kilka z nich cieszyło się większym zainteresowaniem niż reszta w powiecie bełchatowskim.

To najbardziej denerwuje mieszkańców

Za pośrednictwem aplikacji w naszym regionie najczęściej skarżono się na… niewłaściwe parkowanie. Zgłoszeń dotyczących źle pozostawionych samochodów było prawie dwukrotnie więcej niż np. tych dotyczących spożywania alkoholu w miejscach publicznych. W przypadku parkowania użytkownicy zaznaczyli na mapie 1365 takich sytuacji, jeśli chodzi o alkohol, liczba zgłoszeń wynosiła 723.

Mieszkańcom powiatu bardzo przeszkadza również nadmierna prędkość. Na mapie zaznaczyli miejsca, w których kierowcy jeżdżą za szybko. W tym przypadku zgłoszeń było 1117. Na ostatnim miejscu najczęściej wskazywanych zagrożeń znalazły się te dotyczące niewłaściwej infrastruktury drogowej. Było ich 551.

Jednym z przykładów działania aplikacji w naszym regionie jest sytuacja ze Szczercowa. Dzielnicowy namierzył 49-letniego mieszkańca powiatu łaskiego, właściciela nielegalnego wysypiska śmieci na terenie gminy Szczerców. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i posprzątał zaśmiecony teren.

Łącznie za pośrednictwem mapy zagrożeń do policjantów z naszego powiatu trafiło 4835 zgłoszeń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy