Reklama

Reklama

Bełchatowska policja ostrzega przed fałszywymi lekarzami. Jak działają oszuści?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Bełchatowska policja ostrzega przed fałszywymi lekarzami. Jak działają oszuści?  - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustami. Tym razem, złodzieje starają się wyłudzić pieniądze podszywając się pod lekarzy. Pomaga im... epidemia koronawirusa.

Reklama

Bełchatowska policja ostrzega mieszkańców przed oszustwem, które w ostatnim czasie zyskuje na popularności, a ponownie wymierzone jest w seniorów. Złodzieje dzwonią do potencjalnych ofiar, informując, że członek ich rodziny zachorował na COVID-19 i jest w bardzo złym stanie. Po chwili, do całej rozmowy dołącza rzekomy lekarz, który mówi o konieczności wdrożenia terapii, która może uratować życie pacjenta — ta oczywiście wiąże się ze sporymi kosztami.

- Informując o konieczności poniesienia sporych nakładów finansowych próbują wyłudzić pieniądze żerując na dobrym sercu rozmówcy i jego strachu o życie swoich najbliższych. Chcąc wymusić szybką reakcję wywierają słowną presję na starszych osobach. By osiągnąć swój cel potrafią płakać do słuchawki czy wręcz krzyczeć na rozmówcę, który nie chce przekazać im pieniędzy — informują policjanci.

Funkcjonariusze przypominają, że żaden pacjent chory na COVID-19 nie ponosi kosztów swojego leczenia. Diagnostyka, pobyt w szpitalu, jak i leki są całkowicie darmowe. Mundurowi apelują też, by w kontaktach z nieznajomymi zachować ostrożność i nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom, których tożsamości nie jesteśmy pewni.

Wszelkie telefony, które budzą podejrzenie oszustwa należy zgłaszać na policję.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy