Reklama

Reklama

Tereny koło Ługów zamieniły się w małe wysypisko śmieci. Posprzątają mieszkańcy?

Opublikowano: pt, 17 wrz 2021 08:22
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Puszki, butelki, plastikowe worki i wiele innych odpadów - tak wygląda obecnie teren popularnej "strzelnicy" zlokalizowanej w okolicy bełchatowskich Ługów. Jak informuje jeden z czytelników, to pozostałości po imprezie, którą zorganizowano tam w poprzedni weekend.

Reklama

Ługi, czyli tereny leśne za cmentarzem komunalnym w Bełchatowie od lat przyciągają młodzież, która organizuje tam ogniska, imprezy czy po prostu spędza czas na świeżym powietrzu. Potwierdzają to strażnicy miejscy, jak mówił komendant Piotr Barasiński, funkcjonariusze, zwłaszcza w okresie letnim, otrzymują zgłoszenia dotyczące osób spożywających tam alkohol czy stwarzających zagrożenie pożarowe. 

Jednak obraz tego, co zostało po ostatnim z takich spotkań, jest przerażający. Jeden z czytelników podzielił się z naszą redakcją zdjęciami, które zrobił na "strzelnicy" znajdującej się w okolicy popularnych Ługów. Na fotografiach widać dziesiątki puszek, butelek i innych śmieci, rozrzuconych po całym terenie. Odpady - zdaniem autora zdjęć - mają być pozostałością po młodzieżowej imprezie, która miała się tam odbyć w weekend z 11 na 12 września. 

Post z fotorelacją z zaśmieconego fragmentu lasu pojawił się również w mediach społecznościowych i wzbudził dyskusję wśród oburzonych całą sytuacją bełchatowian. 

- Szanowni degustatorzy wybornych trunków, których puste butelki leżą w lasach, zapraszamy do uprzątnięcia. Nie bądźcie świnki, zachowajcie się z klasą sprzątajac te dzikie śmietnisko po sobie! Macie szansę na zrehabilitowanie - pisał jeden z internautów

- Ciekawe, że opłacało się pełne nosić, a pustych już nie - żartuje inna z komentujących. 

- Bywam w tym lesie codziennie wieczorem na spacerze. Z tygodnia na tydzień przybywa tam coraz więcej śmieci - dodała pani Katarzyna.

Rodzi się więc pytanie, kto uprzątnie ten teren. Okazuje się, że najprawdopodobniej zrobią to... chętni mieszkańcy. Na najbliższy weekend miasto zaplanowało bowiem akcję sprzątania świata, podczas której porządkowany będzie ten właśnie fragment lasu. 

- W sobotę, 18 września o godzinie 9.00 przed budynkiem Nadleśnictwa Bełchatów przy ulicy Lipowej 75, na chętnych czekać będą organizatorzy. Porządkowany będzie fragment lasu przy Ługach. Miasto dla uczestników przygotowało zarówno rękawiczki, jak i worki na śmieci - informuje magistart.

Akcja została oczywiście zaplanowana wcześniej i nie ma związku z sytuacją z minionego weekendu. Pozostaje jedynie pytanie czy imprezowicze, lub chociaż ich część, zreflektują się i dołączą zorganizowanej przez magistrat inicjatywy.  Warto dodać, że na uczestników miejskiego sprzątania świata czekać będzie gra terenowa oraz ognisko z kiełbaskami. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +3 / -1

  pernambukano

  szkoła Broniewskiego się tak pięknie bawi, "najlepsza" szkoła w mieście, brudasy

 • miesiąc temu | ocena +3 / -0

  Xxxx

  Widać że teraz patologia chodzi do Broniewskiego 😄

 • miesiąc temu | ocena +3 / -0

  On

  Prawda - Bronek się bawił …

 • miesiąc temu | ocena +6 / -0

  Ona

  Zaprosić Liceum ogólnokształcące im Broniewskiego do sprzątania bo to oni syf zostawili !

  • miesiąc temu | ocena +3 / -0

   P.

   Wielu z nich to nadęte gnojki swoich rodziców lekarzy, przyszli medycy. Nie będą się schylac po swoje smieci. To by wymagało odrobiny empatii.

 • miesiąc temu | ocena +2 / -0

  Jajakobyły

  Polska złota młodzież...

 • miesiąc temu | ocena +4 / -0

  p.

  Drugie takie miejsce to doga między binkowem i szkołą w Dobiecinie wzdłuż torów. Jakaś menda notorycznie wywala tam reklamówki ze śmieciami. Jak bym takiego ch.. dorwał..

 • miesiąc temu | ocena +8 / -1

  Dzbany

  Co za dzbany, mają siłę przynieść pełne, ale pustych już odnieść nie można? Wiele razy w młodości spędzaliśmy w ten sam sposób czas na Ługach, ale zawsze co do butelki zabieraliśmy wszystko ze sobą.