Mieszkańcy złożyli 9 pomysłów na inwestycje, które mają powstać w Bełchatowie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Magistrat zakończył już weryfikację przygotowanych projektów. Teraz pomysłodawcy mają czas na odwołanie się od decyzji urzędu, a już pod koniec wakacji bełchatowianie będą głosować na najlepszy projekt.
W tym roku wśród zadań twardych, czyli tych, na które urząd przeznaczy aż 900 tys zł znalazły się:
- przebudowa górek zjazdowych na osiedlach Przytorze i Dolnośląskie, tak a by można było bawić się na nich przez cały rok,
- budowa parku dla psów, w którym czworonogi mogłyby korzystać z różnego rodzaju przeszkód wykonanych z ekologicznych materiałów,
- dwa projekty przewidujące budowę tężni solankowych na osiedlu Olsztyńskim oraz w Grocholicach,
- sensoryczny plac zabaw na osiedlu Okrzei
- modernizacja kompleksu sportowo-rekreacyjnego „Zośka” przy ulicy Kopeckiego,
- budowa chodnika na os. Żołnierzy POW, pomiędzy blokami nr 8 i 16 wraz z dokumentacją techniczną
Mieszkańcy mogą również głosować na dwa projekty miękkie. W tym przypadku urząd planuje przeznaczyć na ich realizację kwotę w wysokości 100 tys. zł. Zadania, które zaproponowano to: „Bełchatowska Akademia Liderów” skierowana do młodzieży, oraz „Zdrowy Bełchatów na PLUS”, czyli darmowe badania w zakresie poziomu cholesterolu, cukru, ciśnienia oraz drożności żył dla mieszkańców. Szczegółowy opis każdego projektu znajduje się na stronie Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa.
Okazuje się, że tym razem bełchatowianie złożyli wyjątkowo mało pomysłów. W zeszłym roku mieszkańcy mogli wybierać spośród 18 projektów. Jeszcze wcześniej w 2019 roku mieszkańcy złożyli 17 projektów, z których zatwierdzono 10. Rekordowa liczba pomysłów padła natomiast w 2018, kiedy to bełchatowianie wymyślili aż 50 propozycji, z których 34 spełniły wymogi i zakwalifikowały się do głosowania. Różnica w ilości zadań wymyślonych przez mieszkańców jest zatem znaczna.
Komentarze (0)