Reklama

Reklama

Ostatnie pożegnanie Ryszarda Brzuzy. Tłumy na pogrzebie bełchatowskiego związkowca [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na bełchatowskim cmentarzu odbyły się uroczystości pogrzebowe Ryszarda Brzuzy. Wieloletniego szefa Związku Zawodowego "Sierpień 80" pożegnała rodzina, przyjaciele i mieszkańcy.

Reklama

W sobotę, 11 grudnia na Cmentarzu Komunalnym w Bełchatowie setki osób pożegnały Ryszarda Brzuzy, wieloletniego szefa Związku Zawodowego "Sierpień 80". O godzinie 13:00 w cmentarnej kaplicy zebrała się rodzina, przyjaciele i mieszkańcy, by po raz ostatni pożegnać działacza opozycji demokratycznej. W ostatniej drodze zmarłemu towarzyszyli również przedstawiciele samorządów oraz parlamentarzyści — m.in. Marszałek Senior, Antoni Macierewicz.

Ryszard Brzuzy zmarł w czwartek, 9 grudnia. Dla wielu górników w Bełchatowie, Ryszard Brzuzy był przykładem związkowca z krwi i kości. W latach 80. był działaczem opozycji demokratycznej i działaczem NSZZ „Solidarność”. Brał również udział w obradach Okrągłego Stołu. W wyborach 1989 roku uzyskał mandat posła na Sejm z ramienia Komitetu Obywatelskiego. Po odejściu z „Solidarności” przez wiele lat był Przewodniczącym Komisji Zakładowej WZZ „Sierpień 80” w Kopalni Bełchatów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE