Reklama

Reklama

Mieszkaniec nie chciał oddać ziemi pod obwodnicę Bełchatowa. Co dalej z inwestycją?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta w Bełchatowie

Mieszkaniec nie chciał oddać ziemi pod obwodnicę Bełchatowa. Co dalej z inwestycją?  - Zdjęcie główne

foto Urząd Miasta w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Właściciel terenów, przez które wyznaczony został przebieg obwodnicy wschodniej Bełchatowa, nie wyraził zgody na przeznaczenie części gruntów pod inwestycję. Co w tej sytuacji zrobił wojewoda łódzki?

Reklama

Dokładnie 15 października na rządowej stronie pojawia się informacja, dotycząca wniesienia odwołania od decyzji Wojewody Łódzkiego dotyczącej zezwolenia na budowę wschodniej obwodnicy Bełchatowa. W oficjalnym dokumencie nie wskazano jednak, czego dotyczyło odwołanie oraz czy może ono opóźnić inwestycję.

O sprawę zapytaliśmy więc w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi. Okazuje się, że odwołanie zostało wniesione przez właściciela terenów, przez które przebiegać ma wschodnia obwodnica Bełchatowa. Mieszkaniec nie wyraził bowiem zgody na podział nieruchomości i przeznaczenie jej części pod inwestycję.

Rodzi się więc pytanie, czy wniesione przez właściciela nieruchomości odwołanie może opóźnić lub zablokować inwestycję? Wszystko wskazuje na to, że nie — jak informuje Urząd Wojewódzki w Łodzi, decyzji wojewody został nadany rygor natychmiastowej wykonalności. Co to oznacza?

-  Zgodnie z przepisami ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1363, ze zm.) nadanie decyzji ZRID rygoru natychmiastowej wykonalności zobowiązuje do niezwłocznego wydania nieruchomości, uprawnia zarządcę drogi do faktycznego objęcia nieruchomości w posiadanie oraz do rozpoczęcia robót budowlanych — informuje oddział prasowy Biura Wojewody Łódzkiego.

Wschodnia obwodnica Bełchatowa będzie liczyła w sumie 8 kilometrów. Powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 484. Magistrat wielokrotnie podkreślał, że budowa drugiej obwodnicy i skomunikowanie jej z tzw. małą obwodnicą miasta tj. ulicami Staszica, Armii Krajowej oraz Aleją Wyszyńskiego, poprawi przepustowość komunikacyjną w południowej i wschodniej części Bełchatowa. Prace mają zakończyć się w 2023 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy