Reklama

Reklama

Wojewoda łódzki podjął decyzję w sprawie obwodnicy Bełchatowa. Kiedy pojedziemy nową drogą?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wojewoda łódzki podjął decyzję w sprawie obwodnicy Bełchatowa. Kiedy pojedziemy nową drogą?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi może w końcu ogłosić przetarg na budowę obwodnicy wschodniej Bełchatowa. Wojewoda łódzki wydał zezwolenie na realizację inwestycji. Kiedy rozpocznie się budowa 8 kilometrów drogi?

Reklama

To z pewnością dobra wiadomość dla kierowców. Wojewoda łódzki wydał zezwolenie na budowę wschodniej obwodnicy Bełchatowa. Oznacza to, że inwestor czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi może w końcu rozpocząć inwestycję i ogłosić przetarg.

Pierwszy etap robót, które ruszą najprawdopodobniej na początku 2022 roku, będzie obejmował budowę odcinka od ulicy Świętojańskiej i Radomszczańskiej do ronda na skrzyżowaniu z ulicą Czyżewskiego. ZDW w Łodzi porozumiał się z magistratem, aby po zakończeniu pierwszego etapu inwestycji, do czasu zakończenia całego projektu budowy obwodnicy wschodniej, miasto przejęło zarząd nad tym odcinkiem. Dzięki temu, jeszcze przed zakończeniem budowy drogi, z tego fragmentu będą mogli już korzystać kierowcy.

Obwodnica powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej 484 i poprawi przepustowość komunikacyjną w południowej i wschodniej części Bełchatowa. Po zakończeniu pierwszego etapu robót, rozpocznie się kolejna część inwestycji od ronda na przecięciu z ulicą Czyżewskiego aż do węzła w Dobrzelowie, gdzie połączy się z obwodnicą północną. Budowa 8 km drogi powinna zakończyć się w 2023 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy