Reklama

Reklama

Rocznica Powstania Styczniowego w Bełchatowie. Jak będą wyglądały uroczystości w dobie pandemii?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl/zdj. archiwalne

Rocznica Powstania Styczniowego w Bełchatowie. Jak będą wyglądały uroczystości w dobie pandemii?  - Zdjęcie główne

foto belchatow.pl/zdj. archiwalne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W najbliższy weekend odbędą się miejskie obchody 158. rocznicy Powstania Styczniowego. Uroczystą mszę świętą w intencji ojczyzny i złożenie kwiatów przy pomniku powstańców zaplanowano na niedzielę, 24 stycznia.

Reklama

W najbliższą niedzielę, 24 stycznia odbędą się w Bełchatowie uroczyste obchody 158. rocznicy Powstania Styczniowego. Rozpoczną się o godzinie 11:10, kiedy to przedstawiciele miasta złożą kwiaty pod pomnikiem powstańców na cmentarzu przy ul. Wojska Polskiego.

- Wartę honorową przy monumencie pełnić będą członkowie stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej 84 Pułku Strzelców Poleskich – infomruje magistrat.

Przypomnijmy, Powstanie Styczniowe przeciwko rosyjskiemu zaborcy rozpoczęło się 22 stycznia 1863 roku Manifestem Tymczasowego Rządu Narodowego. Był to – jak podkreślają historycy – największy i najdłuższy polski zryw narodowy w XIX wieku. Powstanie trwało do jesieni 1864 roku i objęło ziemie zaboru rosyjskiego. W jego trakcie zginęło kikadziesiąt tysięcy osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy