Reklama

Reklama

Rząd robi "1/16 kroku wstecz" i wprowadza nowe "przepisy maseczkowe"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Rząd robi "1/16 kroku wstecz" i wprowadza nowe "przepisy maseczkowe" - Zdjęcie główne

foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Minister Zdrowia, Adam Niedzielski poinformował dzisiaj o rządowych planach w zakresie walki z pandemią w Polsce. Zmieniają się zasady dotyczące maseczek, wprowadzona będzie też regionalizacja obostrzeń.

Reklama

W środę, 24 lutego odbyła się konferencja prasowa z udziałem szefa resortu zdrowia, Adama Niedzielskiego. Tematem były oczywiście zmiany w strategii walki z pandemią koronawirusa w Polsce.

Najważniejsza zmiana dotyczy obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Od najbliższej soboty, 27 lutego w tym celu będzie można wykorzystywać jedynie maseczkę. Noszenie przyłbicy, zasłanianie się szalikiem czy rękawem będzie traktowane jako niedopełnienie ów obowiązku – więcej na ten temat przeczytacie w artykule Trzeba będzie kupić nowe maseczki?...

Dodatkowo w Polsce wprowadzona zostanie regionalizacja obostrzeń. Na chwilę obecną obostrzenia sprzed 12 lutego wrócą jedynie w województwie warmińsko-mazurskim, które znacząco odstaje od średniej krajowej jeśli chodzi o dzienną ilość zachorowań na 100 tys. mieszkańców, która wynosi tam 45, podczas gdy w skali całego kraju, jest to 20.

Na chwilę obecną, bełchatowianie nie muszą martwić się powrotem "narodowej kwarantanny", która obowiązywała do 12 lutego. W Łódzkiem średnia ilość dziennych zachorowań na 100 tys. mieszkańców wynosi bowiem 15,8 – mniej pacjentów przybywa każdej doby tylko w czterech województwach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy