Reklama

Reklama

Niepublicznej Szkole Podstawowej w Bełchatowie nadano imię. Tak wyglądała uroczystość [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Występy taneczne, wokalne, a także przekazanie sztandaru, to jedne z kluczowych momentów uroczystości, które miały miejsce w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 1. Wydarzenie zorganizowane z okazji nadania placówce imienia odbyło się w piątek 3 czerwca.

Reklama

W piątek 3 czerwca Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Bełchatowie nadano imię. Od teraz NSP zyskała wyjątkowego patrona, którym jest Janusz Korczak i to właśnie jego imię przyjęła placówka.

Podczas uroczystości przedstawiciele rodziców przekazali na ręce uczniów sztandar z podobizną pedagoga. Następnie dzieci przedstawiły przygotowaną wraz z nauczycielami część artystyczną. Nie obyło się również bez tortu i szampana. Na ręce właścicieli szkoły, przedstawiciele władz samorządowych złożyli upominki, wśród których znalazły się książki autorstwa Korczaka.

Po części oficjalnej na zebranych czekał festyn zorganizowany na terenie szkoły. Były kiełbaski z grilla, wata cukrowa, a także dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny.

Janusz Korczak był prekursorem praw dziecka i twórcą systemu wychowawczego przykładającego dużą wagę do potrzeb dziecka. Z wykształcenia był lekarzem. Pracował również jako wychowawca i pedagog, pełnił również funkcję dyrektora żydowskiego Domu Sierot w Warszawie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy