Reklama

Reklama

Procesja z osiołkiem w parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie. Wierni świętują Niedzielę Palmową [FOTO][VIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś wierni Kościoła katolickiego obchodzą Niedzielę Palmową, która jest upamiętnieniem wjazdu Jezusa do Jerozolimy. W kościele Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki w Bełchatowie zorganizowano procesję, na czele której szedł osiołek z parafialnego zoo.

Reklama

Liturgia Niedzieli Palmowej rozpoczyna ostatni etap przygotowań do Wielkanocy. Już tylko tydzień dzieli katolików od najważniejszego święta w kościelnym kalendarzu.

Na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy wierni tego dnia przynoszą ze sobą na msze barwne palemki. Mają one przypominać opisywane w Piśmie Świętym sceny, gdy tłumy witające Chrystusa rzucały na drogę gałązki oliwne i palmowe wołając: „Hosanna Synowi Dawida: błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie”.

W parafii farnej przy ul. Kościuszki przed mszą o godz. 10:30 zorganizowano krótką procesję dookoła świątyni, podczas której wierni po poświęceniu palemek przemaszerowali za osiołkiem, a właściwie za oślicą, wiozącą chłopca przyodzianego w królewskie szaty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy