Reklama

Reklama

Radni nazwali ulice w Bełchatowie. Gdzie się znajdują?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Poglądowe

Radni nazwali ulice w Bełchatowie. Gdzie się znajdują? - Zdjęcie główne

foto Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radni miasta, podczas ostatniej sesji, podjęli uchwałę o nazwaniu dwóch bełchatowskich ulic. Poprosili o to mieszkańcy, którzy chcieli nadać numery porządkowe dla swoich nieruchomości. Gdzie znajdują się nazwane ulice?

Reklama

Podczas obrad ostatniej sesji rady miasta podjęto dwie uchwały o nadaniu nazw dwóm bełchatowskim ulicom. Pierwsza z nich to Lawendowa i znajduje się na południe od ulicy Modrej. 

Miasto postanowiło nazwać ulicę, ponieważ do magistratu zwrócili się właściciele nieruchomości usytuowanych w pobliżu ulic Modrej i Chabrowej, wnioskując o nadanie numerów porządkowych dla budynków. 

- W związku z powyższym istnieje konieczność nadania nazwy ulicy położonej na południe od ulicy Modrej - czytamy w uzasadnieniu uchwały. 

Mieszkańcy zaproponowali trzy nazwy: Krokusowa, Arnikowa i Lawendowa. Radni zdecydowali się na ostatnią. 

Druga z nazwanych ulic znajduje się pomiędzy ul. Komara a Ludwikowską. Podobnie, jak we wcześniejszym przypadku, o nazwanie fragmentu ulicy poprosili mieszkańcy. Z tego względu, że stanowi ona przedłużenie ulicy Różanej, otrzymała taką samą nazwę. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy