Reklama

Reklama

Na kogo zagłosują bełchatowianie? Analitycy opublikowali prognozę wyborczą

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum/poglądowe

Na kogo zagłosują bełchatowianie? Analitycy opublikowali prognozę wyborczą - Zdjęcie główne

foto archiwum/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatów znalazł się w ścisłej czołówce miast prezydenckich z najwyższym poparciem dla Prawa i Sprawiedliwości według prognozy, jaką przygotował portal lokalnapolityka.pl. Jak na dzień dzisiejszy zagłosowaliby bełchatowianie?

Reklama

Portal lokalnapolityka.pl przeprowadził prognozę wyborczą w 107 miastach prezydenckich w całej Polsce. Wyniki prognozy wskazują, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, to rozkład sił na scenie politycznej mógłby się znacząco zmienić.

Prognoza przewiduje wysokie poparcie dla partii rządzącej. PiS zdobyłoby największe poparcie aż 43 ze 107 miast prezydenckich. Co ciekawe, na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby aż 35 proc. bełchatowian. Większym zaufaniem PiS cieszy się tylko w Stalowej Woli, gdzie chęć oddania głosu na obecnie rządzących wyraziło 37 proc. mieszkańców.

Co ciekawe, z analizy wynika, że znaczna część bełchatowskich wyborców przekonała się do najświeższego ugrupowania, czyli kierowanej przez Szymona Hołownię Polski 2050. Krzyżyk przy nazwiskach polityków tej partii postawiłoby ponad 24 proc. mieszkańców Bełchatowa.

Trzecim ugrupowaniem z najwyższym prognozowanym poparciem wśród bełchatowian jest Konfederacja, która uzyskałaby dziś wynik 14,72 proc. Nieco ponad 11 proc. mieszkańców zagłosowałoby na Koalicję Obywatelską, a za Lewicą opowiedziałoby się ponad 10 proc. uprawnionych do głosowania w Bełchatowie.

A jak prezentują się aktualne sondaże wyborcze w skali kraju? Zgodnie z opublikowanym z końcem stycznia sondażem IBRiS, największe poparcie osiągnąłby PiS z wynikiem 31,1 proc. Drugie miejsce przypadłoby Koalicji Obywatelskiej, na którą zagłosowałoby 19,2 proc. badanych. Na ostatnim stopniu podium uplasowałoby się ugrupowanie Polska 2050, krzyżyk przy tej partii postawiłoby 16,9 proc. Polaków.

Trzeba zaznaczyć, że prognoza przygotowana przez portal politykalokalna.pl nie jest sondażem. Dane powstały na podstawie aktualnych sondaży wyborczych oraz poparcia, jakie dane ugrupowania uzyskiwały w ubiegłych latach.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy