Reklama

Reklama

Wielka impreza przed Galerią Olimpia. Zamiast Dni Bełchatowa?

Opublikowano: 21 lipca 2021 13:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W najbliższy weekend na parkingu przed Galerią Olimpia w Bełchatowie na mieszkańców będzie czekać moc atrakcji. Wszystko za sprawą imprezy "Motopiknik", organizowanej przez Auto Szkołę Speed oraz Fundację Bezpieczni. Co zaplanowano?

Reklama

W najbliższy weekend bełchatowianie z pewnością nie będą się nudzić. Zaplanowano bowiem imprezę z rozmachem, która z pewnością zainteresuje tak najmłodszych, jak i nieco starszych mieszkańców miasta.

Na "Motopikniku", bo tak nazywa się zaplanowana na 24 i 25 lipca impreza, nie zabraknie motoryzacyjnych atrakcji, a czas będą umilać gwiazdy lokalnej, jak i krajowej sceny muzycznej.

- Chcieliśmy zorganizować imprezę, która zastąpi mieszkańcom tegoroczne Dni Bełchatowa. Jak wszyscy pragniemy powrotu do normalności w tej pandemicznej rzeczywistości – mówi jeden z organizotrów Bartosz Kasterski.

Jak sama nazwa wskazuje, tematem przewodnim imprezy będzie motoryzacja. Najmłodsi bełchatowianie będą mieli okazję przystąpić do egzaminu na kartę rowerową całkowicie za darmo. Jest to zdaniem organizatorów o tyle istotne, że przy nauczaniu zdalnym, młodzież nie miała takich możliwości w szkole. Na miejscu pojawią się również policjanci, którzy będą znakować rowery. Jedną z najciekawszych atrakcji będzie symulator dachowania.

- To bardzo ciekawe urządzenie, dzięki któremu każdy może przekonać się, jak wygląda poważne wypadek na drodze. Wiele osób mówiło nam o tym, że po "przejażdżce" w naszym symulatorze zaczęło doceniać znaczenie pasów bezpieczeństwa – zaznaczają organizatorzy imprezy.

Dodatkową atrakcją z pewnością będzie wesołe miasteczko, które pełną parą ruszy już w piątek.

Na Motopikniku coś dla siebie znajdą również fani dobrej muzyki. Już w sobotę o godzinie 15:00 na parkingu przed Galerią Olimpia rozpoczną się sceniczne koncerty. Na początku w rytm dobrej zabawy bełchatowian wprowadzi DJ. Z kolei o 17:00 koncert rozpocznie zespół Power Play. Następnie przyjdzie czas na lokalne gwiazdy – Natalię Stankiewicz, Martynę Kruk oraz Sleepwalker. Gwiazda wieczoru pojawi się na scenie o godzinie 20:00, dla mieszkańców zagra Miły Pan.

Z kolei na niedzielę zaplanowano atrakcje ściśle związane z motoryzacją. Poza piknikiem motocyklowym na bełchatowian czekać będzie zlot pojazdów zabytkowych oraz tuningowanych, a także wystawa offroadów WYR 4X4. Najmłodsi będą mogli poszaleć na dmuchańcach i wziąć udział w licznych konkursach. A to nie wszystko, na co mogą liczyć mieszkańcy. Organizatorzy chcą jednak zostawić cześć atrakcji w tajemnicy, jednocześnie zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy.

Jedno jest pewne, iprezy organizowane przed bełchatowską galerią w latach poprzednich cieszyły się dużym zainteresowaniem. Tym razem zapewnie będzie podobnie.  

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE