Reklama

Reklama

Mieszkańcy naszego powiatu zainwestowali i... zarobili najwięcej w całym województwie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mieszkańcy naszego powiatu zainwestowali i... zarobili najwięcej w całym województwie - Zdjęcie główne

Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na początku maja minął termin rozliczenia się z fiskusem. Okazuje się, że mieszkańcy naszego regionu wiedzą, jak dobrze zarobić. W skali całego województwa odprowadzili najwyższy podatek od zysku z giełdy, co oznacza również, że zarobili najwięcej.

Reklama

Można powiedzieć, że bełchatowianie oraz mieszkańcy powiatu w zeszłym roku rozbili bank. Zgodnie z danymi przekazanymi przez Izbę Administracji Skarbowej w Łodzi (stan na 24 kwietnia), to właśnie osoby rozliczające się w Urzędzie Skarbowym w Bełchatowie łącznie odprowadziły najwyższy podatek z inwestycji na giełdzie, a co za tym idzie, zarobili najwięcej.

W tym roku ze swoich zarobków z giełdy w naszym urzędzie skarbowym rozliczyło się ok. 960 osób, które łącznie musiały oddać ok. 2,6 mln złotych podatki. Jest to najwyższa kwota w całym województwie. Dla porównania więcej osób niż w Bełchatowie rozliczyło się jedynie w Widzewie (ponad 1300) jednak podatek, który oddali jest niższy niż w przypadku mieszkańców naszego regionu.

Można pokusić się o szacunkowe wyliczenia, ile mieszkańcy powiatu zarobili w minionym roku na giełdzie. Mając na uwadze, że wspomniana wyżej kwota to 19% tzw. podatku Belki, łatwo wyliczyć, że ze zbycia papierów wartościowych, zarobili... prawie 13,7 mln zł!

Wynik podatników z naszego urzędu skarbowego jest o tyle zaskakujący, że ten rok na giełdzie był wyjątkowo fatalny. Wśród inwestujących pojawiają się nawet głosy, że tak źle nie było od wielu lat. Spadały akcje, obligacje, kryptowaluty, waluty krajów wschodzących, a nawet złoto i srebro. Jednym z nieliczynych zyskujących aktywów był amerykański dolar... co zwykle jest oznaką złego okresu na szerokich rynkach. Wszyscy zewsząd mówili o bessie i krachu, a tymczasem bełchatowianie... notowali zyski.

Faktycznie w porównaniu z dużo lepszym rokiem 2021, aktualny wynik inwestorów z naszego regionu jest znaczenie niższy. Wówczas w Bełchatowie rozliczyło się aż 1545 osób, które łącznie odprowadziły podatek w wysokości 4,6 mln zł. Podobny do tegorocznego wynik zanotowano natomiast w równie słabym, ze względu na pandemiczny krach 2020 roku. Wtedy w naszym regionie 747 osób oddało 2,6 mln zł ze swoich zysków z giełdy. Nie zmienia to jednak faktu, że w obliczu spadków mieszkańcy powiatu bełchatowskiego okazali się najlepsi pod względem inwestycji w całym województwie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy