Reklama

Reklama

Mieszkańcy Bełchatowa i okolic dostaną 3 tysiące złotych. Jest tylko jeden warunek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mieszkańcy Bełchatowa i okolic dostaną 3 tysiące złotych. Jest tylko jeden warunek - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Można już starać się o dodatek węglowy. Żeby skorzystać ze świadczenia i dostać pieniądze trzeba spełnić jeden ważny warunek. Co muszą zrobić mieszkańcy Bełchatowa i gminy Bełchatów, żeby ich budżet zasiliły dodatkowe 3 tysiące złotych?

Reklama

Dodatek węglowy, według rządowych zapowiedzi, ma przysługiwać gospodarstwom domowym, w których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel. O pieniądze mogą ubiegać się właściciele nieruchomości, które w co najmniej 85 proc. ogrzewane są za pomocą węgla kamiennego.

Dla chcących skorzystać z dodatku nie ma ustalonego kryterium dochodowego. Co ważne świadczenie przyznawane jest na gospodarstwo, a nie na osobę. Nawet jeśli wniosek o dofinansowanie złoży kilku mieszkańców tego samego domu, pieniądze przyznane zostaną tylko raz. Dostanie je osoba, która pierwsza złożyła dokument.

Warunkiem koniecznym do uzyskania dofinansowania jest wpis lub zgłoszenie do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB).

Wnioski w gminie Bełchatów można składać od czwartku, 18 sierpnia. Będą one przyjmowane w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Odpowiednie formularze można pobrać w Urzędzie Gminy oraz na stronie internetowej. Dokument w imieniu wnioskodawcy może złożyć osoba z bliskiego otoczenia, musi on jednak być podpisany przez wnioskodawcę.

- Pieniądze przyznane w ramach dodatku węglowego będą wypłacane w ciągu 30 dni od złożenia wniosku na wskazane konto bankowe lub w kasie Urzędu Gminy Bełchatów – przekazuje Urząd Gminy w Bełchatowie.

Podobnie jest w samym Bełchatowie. Tutaj mieszkańcy wnioski mogą składać już od środy, 17 sierpnia. Przyjmowaniem ich zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Formularze można pobrać w siedzibie MOPS-u., a wypełnione dokumenty złożyć w tygodniu w godzinach 8-15 oraz we wtorki od 8 do 16:30.

Na złożenie wniosku mieszkańcy Bełchatowa oraz gminy Bełchatów mają czas do 30 listopada.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy