Reklama

Reklama

Ponad setka bełchatowian otrzyma świąteczne paczki. Co będzie w środku?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl/Urząd Miasta w Bełchatowie

Ponad setka bełchatowian otrzyma świąteczne paczki. Co będzie w środku?  - Zdjęcie główne

foto belchatow.pl/Urząd Miasta w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W tym roku w Bełchatowie ponownie nie odbędzie się Miejska Wigilia. Tradycję przerwała pandemia COVID-19. Reżim sanitarny uniemożliwia bowiem spotkania w większym gronie. Potrzebujący mieszkańcy mogą jednak liczyć na wsparcie, jeszcze przed świętami trafią do nich wigilijne paczki.

Reklama

Miejska Wigilia to inicjatywa, która w Bełchatowie organizowana jest już od siedmiu lat. Niestety, podobnie jak w zeszłym roku, świątecznemu spotkaniu z mieszkańcami przeszkodzi... pandemia koronawirusa.

Niestety ponownie nie będziemy mogli zorganizować Miejskiej Wigilii. Ilość osób, które w latach wcześniejszych przyjmowały nasze zaproszenie pokazuje, że takie spotkania są potrzebne. W obecnej sytuacji musimy przede wszystkim zatroszczyć się o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców – podkreśla prezydent Mariola Czechowska.

Mimo, że wspólne kolędowanie czy łamanie się opłatkiem będzie w tym roku niemożliwe, samotni, ubodzy czy potrzebujący mieszkańcy mogą liczyć na świąteczną pomoc. Już w najbliższy czwartek, 23 grudnia druhowie z bełchatowskiej OSP rozwiozą wigilijne paczki do ponad 130 osób.

- W paczkach nie zabraknie tego, co podczas Wigilii powinno być na stole. Będzie barszcz czerwony, smażona ryba, pierogi z kapustą i grzybami, kapusta z grochem, a także opłatek. Dodatkowo w każdej znajdzie się również wędlina i pieczywo — informuje magistrat.

Świąteczne potrawy zostaną przekazane podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Schroniska dla Osób Bezdomnych oraz dla tych, którzy przebywają w ogrzewanych kontenerach na terenie miasta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy