Reklama

Reklama

Miasto zapowiada nową inwestycję. Wiceprezydent: "Zmniejszają ryzyko kradzieży"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Miasto zapowiada nową inwestycję. Wiceprezydent: "Zmniejszają ryzyko kradzieży" - Zdjęcie główne

Już niedługo oświetlenie uliczne zostanie zamontowan na kilku ulicach w Bełchatowie. Miastu udało się pozyskać na ten cel zewnętrzne dofinansowanie. | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Magistrat planuje budowę oświetlenia ulicznego w kilku rejonach miasta. Jak przekonują urzędnicy, ma to poprawić bezpieczeństwo mieszkańców.

Reklama

Już niedługo w Bełchatowie zrobi się dużo jaśniej. Wszystko za sprawą oświetlenia ulicznego, które magistrat planuje zamontować w kilku rejonach miasta. Inwestycja ma kosztować blisko 675 tys. złotych, a część środków pochodzi z dofinansowania od gminy Bełchatów. Zgodnie z planami budowa zakończy się jeszcze w tym roku.

- Dobrze oświetlone ulice i chodniki, poprawiają bowiem bezpieczeństwo na drogach, zwiększają widoczność pieszych, a także zmniejszają ryzyko kradzieży. To dzięki takim między innymi działaniom ubiegły rok był pierwszym od lat, kiedy na bełchatowskich ulicach nie doszło do śmiertelnego wypadku - mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa. 

Projekt obejmuje montaż nowych latarni przy uliczkach odchodzących od ulic Nowej i Dolnej, a także budowę linii kablowej wzdłuż Czaplinieckiej (od skrzyżowania z Grabową do węzła obwodnicy miasta). Dodatkowo oświetlenie stanie na fragmencie ulicy Wyspiańskiego, przy ciągu pieszo-jezdnym łączącym Czapliniecką z budynkiem Felka oraz na placu zabaw Biedronkowo (os. Dolnośląskie). 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy