Reklama

Reklama

Miasto przelało 100 tysięcy na konto szpitala. "Musimy chronić personel na pierwszej linii frontu".

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl

Miasto przelało 100 tysięcy na konto szpitala. "Musimy chronić personel na pierwszej linii frontu". - Zdjęcie główne

Bełchatów:Miasto wspiera szpital Koronawirus | foto belchatow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szpital Wojewódzki w Bełchatowie otrzymał wsparcie z miejskiego budżetu. Na konto placówki wpłynęło już 100 tys. zł, które zostaną przeznaczone na walkę z koronawirusem.

Reklama

Wciąż zmagamy się z epidemią koronawirusa, a nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2 przybywa z dnia na dzień. Wyjątkowego wsparcia w tym okresie potrzebują placówki medyczne, stąd też płynące z miejskiego budżetu dofinansowanie w kwocie 100 tys. zł, za które placówka zakupi środki ochrony osobistej.

- Sytuacja związana z zagrożeniem wirusem COVID-19 jest poważna, jednak wierzę, że działając wspólnie sobie z nią poradzimy. Żeby ułatwić walkę z koronawirusem uruchomiliśmy dodatkowe pieniądze, które pozwolą na sprawniejsze i efektywniejsze działania naszego szpitala – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Szpital otrzymane pieniądze ma przeznaczyć na zakup środków ochrony osobistej dla personelu medycznego. W planach jest zaopatrzenie placówki w kombinezony, fartuchy operacyjne, ochraniacze na obuwie czy maseczki chirurgiczne i przyłbice.

 - Nasze zapasy szybko topnieją, dlatego musimy je uzupełniać na bieżąco. Każda dotacja jest na wagę złota, dlatego bardzo dziękujemy miastu, że po raz kolejny wspiera bełchatowski szpital – mówi Sławomir Dobrzelak, kierownik sekcji inwestycji i sprzętu medycznego w bełchatowskim szpitalu.

Z ochrony mają korzystać przede wszystkim pracownicy szpitala, którzy mają bezpośredni kontakt z osobami chorującymi na COVID-19.

- Podstawowym celem jest zapewnienie mieszkańcom całego naszego regionu właściwej i profesjonalnej opieki medycznej, ale jednocześnie, aby móc tego dokonać, musimy za wszelką cenę chronić personel, który podejmuje działania na pierwszej linii frontu w walce z zagrożeniem i chorobą - czytamy w piśmie dyrektora bełchatowskiego szpitala dr n. med. Andrzeja Kowalskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE