Reklama

Reklama

Martwe ptaki w centrum Bełchatowa. Czy magistrat rozwiąże problem?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy napotykają martwe ptaki przy bełchatowskich przystankach. Z problemem zwrócili się do fundacji Viva Akcja dla Zwierząt. Jest również komentarz bełchatowskiego magistratu w tej sprawie. Co planują zrobić urzędnicy?

Reklama

Do bełchatowskiego oddziału Międzynarodowego Ruchu na Rzecz Zwierząt zgłaszają się mieszkańcy miasta z informacjami o martwych ptakach znajdowanych przy przystankach autobusowych na terenie Bełchatowa. Jak zauważyli członkowie fundacji Viva, wiaty nie są odpowiednio zabezpieczone (oklejone), przez co ptaki wlatują w ich przeźroczyste ściany i giną.

W związku z tymi zgłoszeniami, przedstawiciele fundacji zwrócili się z problem do urzędu miasta. Jak przekazują, sprawę zgłosili 24 lipca. Odpowiedź z magistratu nadeszła jednak dopiero dziś (17 sierpnia) po wcześniejszym ponagleniu ze strony miłośników zwierząt.

Z odpowiedzi przekazanej fundacji Viva przez Annę Zalewską, inspektora do spraw utrzymania czystości, wynika, że w mieście nikt nie zgłaszał służbom problemu dotyczącego zwierząt na przystankach.

- Informuję, że do Urzędu Miasta Bełchatowa ani do Straży Miejskiej nie docierały informacje od mieszkańców dotyczące martwych ptaków na przystankach autobusowych. Przyjrzymy się sytuacji i jeżeli takie przypadki będą miały miejsce, miasto weźmie pod uwagę znakowanie wiat przystankowych – czytamy w informacji, którą otrzymało stowarzyszenie.

W związku ze stanowiskiem urzędu, fundacja apeluje do mieszkańców o zgłaszanie takich przypadków do urzędu miasta lub bezpośrednio do członków ruchu na rzecz zwierząt np. na facebooku albo drogą mailową. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy