Reklama

Reklama

MOPS w Bełchatowie przyjmuje wnioski uchodźców o zasiłek. Ile osób z Ukrainy już mieszka w Bełchatowie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

MOPS w Bełchatowie przyjmuje wnioski uchodźców o zasiłek. Ile osób z Ukrainy już mieszka w Bełchatowie?  - Zdjęcie główne

Od kilku dni w urzędzie ustawiają się długie kolejki po nadanie numeru PESEL | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie rozpoczął przyjmowanie wniosków o wypłatę 300 zł świadczenia dla uchodźców z Ukrainy. W mieście zarejestrowało się już ponad 600 osób zza wschodniej granicy. Ponad pół tysiąca zadeklarowało korzystanie z paczek żywnościowych.

Reklama

MOPS w Bełchatowie rozpoczął przyjmowanie wniosków od uchodźców z Ukrainy o przyznanie 300 zł zasiłku. Zgodnie ze specustawą, takie świadczenie przysługuje wszystkim obywatelom Ukrainy, którzy po 24 lutego uciekli z ogarniętego wojną kraju. Rząd podkreśla, że to tzw. zapomoga "na dzień dobry" dla uchodźców, którzy schronili się w Polsce. Świadczenie przyznawane jest na osobę. Warunkiem jest legalny pobyt w naszym kraju i wpisanie do rejestru PESEL. 
 
W ciągu pięciu dni, spośród 610 zarejestrowanych w Bełchatowie uchodźców, w sumie 203 osoby otrzymały już numery PESEL.
 
Mieszkańcy Bełchatowa mogą także składać już wnioski o refundację kosztów pobytu obywateli Ukrainy w prywatnym mieszkaniu w kwocie 40 zł za dzień pobytu.
 
Coraz więcej dzieci z ukraińskich rodzin, zaczęło uczęszczać do bełchatowskich placówek oświatowych. Na chwilę obecną w szkołach są to 93 dzieci, a w przedszkolach - 13.
 
Magistrat cały czas rozbudowuje bazę noclegową. Obecnie miasto ma w dyspozycji 23 mieszkania udostęponione przez bełchatowian. W siedzibie OSP w Grocholicach przygotowywanych jest kolejnych 50 miejsc noclegowych. Wcześniej powstały też miejsca w oratorium w parafii pw. Narodzenia NMP (dla 50 osób), w domu parafialnym przy kościele na osiedlu Dolnośląskim (30 miejsc), a także 10 na stadionie GKS Bełćhatów.
 
Miasto i powiat w najbliższym czasie spodziewają się przybycia zorganizowanej kilkusetosobowej grupy uchodźców.
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE