Reklama

Reklama

Magistrat rozda mieszkańcom paczki. Odwołane spotkanie w oratorium

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta w Bełchatowie/www.belchatow.pl

Magistrat rozda mieszkańcom paczki. Odwołane spotkanie w oratorium - Zdjęcie główne

foto Urząd Miasta w Bełchatowie/www.belchatow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd miasta przygotował paczki wielkanocne dla potrzebujących mieszkańców Bełchatowa. Dary otrzyma ponad stu samotnych i chorych bełchatowian. Jakie przysmaki znajdą się w środku?

Reklama

Akcja świątecznej pomocy to wspólna inicjatywa władz miasta, parafii na ulicy Kościuszki, strażaków, a także Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W tym roku zdecydowano się na rozdanie paczek ze świątecznymi przysmakami, ponieważ kolejny raz zrezygnowano z organizacji miejskiego śniadania wielkanocnego. W poprzednich latach na przeszkodzie stanęła pandemia. W tym roku oratorium, w którym były organizowane spotkania dla mieszkańców, jest niedostępne, ponieważ przygotowano w nim miejsca dla uchodźców z Ukrainy. Magistrat zapewnia jednak, że osoby potrzebujące dostaną paczki ze świątecznymi przysmakami. 

- W tym trudnym dla nas wszystkim czasie jeszcze wyraźniej widać, jak ważna jest solidarność i wzajemne wsparcie. Osoby samotne i potrzebujące otrzymają wielkanocne paczki żywnościowe. Chcemy, żeby wiedzieli, że nie są sami, że o nich pamiętamy – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. 

W przygotowanych paczkach znajdą się m.in. jajka, barszcz biały, kiełbasa czy warzywna sałatka. Nie zabraknie także wielkanocnej babki i chleba, dla najmłodszych przygotowano zaś słodką niespodziankę.

Paczki żywnościowe z wielkanocnymi produktami trafią w najbliższy piątek (15 kwietnia) do 120 potrzebujących bełchatowian, m.in. podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Schroniska dla bezdomnych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy