Reklama

Reklama

Miasto pyta mieszkańców o ocenę inwestycji. Jak wyrazić swoją opinię?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl

Miasto pyta mieszkańców o ocenę inwestycji. Jak wyrazić swoją opinię?  - Zdjęcie główne

foto belchatow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miasto postanowiło poprosić mieszkańców o wyrażenie opinii na temat Gminnego Planu Rewitalizacji Bełchatowa na lata 2016-2022. Swoje zdanie można wyrazić do końca sierpnia poprzez anonimową ankietę.

Reklama

Gminny Program Rewitalizacji na lata 2016-2022 zawiera w sumie 22 projekty. Trzynaście głównych oraz dziewięć uzupełniających. Znalazły się tam takie inwestycje jak chociażby rewitalizacja Kamienic Tkaczy czy przebudowa Placu Wolności. Założenia są jednak znacznie szersze i dotyczą sfery społecznej, gospodarczej, funkcjonalno-przestrzennej oraz środowiskowej Miasta Bełchatowa. Cały dokument znajdziecie pod TYM adresem.

- Kilka lat temu miasto zadało sobie pytanie, jak ożywić tzw. zdegradowany obszar Bełchatowa. Chodzi o ścisłe centrum miasta oraz część osiedla Wolność. W odpowiedzi przygotowany został Gminny Program Rewitalizacji Bełchatowa na lata 2016-2022 [...] Program zakłada, że śródmieście stanie się miejscem, gdzie bełchatowianie będą mogli nie tylko przyjemnie spędzać czas, ale będzie to także atrakcyjna lokalizacja do prowadzenia działalności gospodarczej – czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Jako że rok 2022, a co za tym idzie koniec programu, zbliża się wielkimi krokami, miasto postanowiło zapytać mieszkańców, jak oceniają wysiłki urzędników. W tym celu powstała ankieta, którą każdy może wypełnić – zajmuje to nie więcej niż kilka minut. W treści znajdziecie pytania dotyczące samej rewitalizacji, poczucia bezpieczeństwa na zrewitalizowanych terenach, czy skalę występowania problemów społecznych. Anonimową ankietę znajdziecie pod TYM linkiem.

Ankietę można wypełniać do końca sierpnia. Kolejnym krokiem będzie przeanalizowanie zebranych odpowiedzi i opinii. To zdaniem urzędników pozwoli zdiagnozować aktualne potrzeby społeczno-gospodarcze bełchatowian. Opinie mieszkańców mają też być cenną wskazówką przy opracowywaniu podobnego dokumentu na kolejne lata.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy