Reklama

Reklama

Przebudują lodowisko w Bełchatowie. Jakie prace zaplanowano?

Opublikowano: wt, 3 sie 2021 11:18
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta w Bełchatowie

Przebudują lodowisko w Bełchatowie. Jakie prace zaplanowano? - Zdjęcie główne

foto Urząd Miasta w Bełchatowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Lodowisko miejskie w Bełchatowie czeka gruntowna przebudowa. Magistrat ogłosił już przetarg. Jak długo obiekt będzie nieczynny?

Reklama

Miasto tłumaczy, że remont i przebudowa lodowiska są konieczne po prawie czternastu latach intensywnej eksploatacji. Obiekt przy ulicy Edwardów działa już od 2008 roku. Wiele elementów wymaga remontu bądź wymiany. W poprzednich latach została wzmocniona konstrukcja hali. Teraz konieczna jest wymiana poszycia dachu i ścian, a także nowy garaż do przechowywania rolby.

Magistrat już ogłosi przetarg na remont obiektu. Zaplanowano prace rozbiórkowe i przygotowawcze, wymianę poszycia ścian i zadaszenia oraz rozbudowe hali o garaż wraz z wewnętrzną instlacją elektryczną, wodociągową i ogrzewczą. Szacunkowy koszt to blisko 600 tys. zł. Inwestycja w części dofinansowana zostanie przez władze województwa w ramach programu „Infrastruktura sportowa Plus".

Prace rozpoczną się już wkrótce po rozstrzygnięciu przetargu, a sam obiekt będzie wyłączony z użytkowania przez około cztery miesiące. Mieszkańcy zastanawiają się, dlaczego przebudowy lodowiska miejskiego nie zsynchronizowano z budową rolkowiska, która zostało ukończone na przełomie poprzedniego i obecnego roku.

- Nowa atrakcja dla dzieci podziała kilka miesięcy i znowu remont? – zastanawia się mieszkanka Bełchatowa.

Miasto tłumaczy, że prace przy modernizacji lodowiska miejskiego zostały podzielone na etapy ze względu na wysokość szacowanych kosztów przekraczających 2 mln zł. Urząd przypomina też, że przystosowanie lodowiska do jazdy na rolkach i wrotkach w sezonie letnim, realizowane było w ramach Budżetu Obywatelskiego. Ten etap inwestycji zakończono w grudniu 2020 roku. Wymieniono wówczas podłoże lodowiska, zmodernizowane zostało orurowanie służące do mrożenia, wstawiono też nowe i wyższe bandy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Iks

  Wygląda na to, że zimą lodowisko będzie nieczynne. Szkoda, że magistrat nie zaplanował tych prac w sezonie letnim, by zimą to lodowisko mogło jednak działać.

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -1

  Jołłł ...

  600 tysięcy? Musi być sporo konsultantów.