Reklama

Reklama

Kontrowersje na koncercie Enej. Wezwano ochronę i prawnika, a wszystko przez... koty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kontrowersje na koncercie Enej. Wezwano ochronę i prawnika, a wszystko przez... koty - Zdjęcie główne

Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ubiegły weekend w Bełchatowie zorganizowana została wielka impreza plenerowa, podczas której na scenie wystąpiły gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Wśród zaproszonych artystów znalazł się również zespół Enej. Okazuje się jednak, że występ grupy mógł zostać odwołany. Co wydarzyło się chwilę przed koncertem?

Reklama

Niedawno bełchatowianie mieli okazję bawić się na wydarzeniu zorganizowanym w naszym mieście z okazji 10. edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Na scenie w parku przy Dworku Olszewskich zagrały Kasia Moś, Ania Dąbrowska i Roxana Węgiel.

Tłumy fanów pojawiły się również podczas występu zespołu Enej. Okazuje się jednak, że koncert grupy grającej folkowo-rockowe brzmienia mógł zostać odwołany na krótko przed planowaną godziną rozpoczęcia. O sytuacji, do której doszło przed wyjściem muzyków na scenę, za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował jeden z członków zespołu.

- Mój kochany kolega Kornel ma kurtkę ozdobioną na plecach ośmioma kotami, które wypięte zadami i pogrupowane 5+3 symbolizują znane i lubiane przez niektórych hasło – rozpoczyna swój wpis Łukasz Przyborowski, trębacz zespołu Enej.

Następnie zaznacza, że jego kolega z zespołu kurtkę, z kotami symbolizującymi popularne hasło założył podczas wizyty grupy w Bełchatowie. Element ubioru muzyka zawierający obraźliwy slogan „jeb*ać PiS” zauważył jednak organizator koncertu.

- Okazuje się jednak, że nie wszystkim kotki przypadają do gustu tak, jak choćby mnie, bowiem już po chwili do garderoby przychodzi organizator koncertu z nieformalną (jeszcze) prośbą, by kurtałkę zdjąć, bo kocie zadeczki kłują nieco w oczy. Manager rzecz jasna podchodzi do sprawy, jak dorosły człowiek i oddala niepocieszonego pana, dając wyraźnie do zrozumienia, że ubiór to prywatna kwestia artysty, a koty są na tyle nienachalne, iż nikt o zdrowych zmysłach nie weźmie ich na poważnie – relacjonuje na facebooku Łukasz Przyborowski.

Jak przekazuje muzyk, po chwili do zespołu podeszła kolejna osoba, która „kategorycznie zażądała” zdjęcia kurtki informując, że w przeciwnym wypadku koncert się nie odbędzie.

- Przy wejściu na scenę staje ochroniarz (mający za zadanie powstrzymać Kornela przed ewentualnym wtargnięciem w kurtce), wezwany zostaje prawnik – dodaje Łukasz Przyborowski.

Z relacji muzyka wynika, że do całego zdarzenia miało dojść 10 minut przed koncertem, gdy przy scenie zebrali się już fani wyczekujący na swój ulubiony zespół. O sytuację zapytaliśmy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. Okazuje się, że prośba o zdjęcie kurtki z obraźliwym hasłem miała swoje uzasadnienie.

- Zespół, podpisując umowę, zobowiązuje się do przestrzegania zapisów w tej umowie. Był zapis o tym, że w czasie koncertu nie ma mowy o obrażaniu jakichkolwiek grup uczestników koncertu. Było o tym wyraźnie powiedziane, ponieważ te koncerty mają tylko jedno zadanie – promowanie funduszy europejskich – tłumaczy Magdalena Kamińska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego.

Jak dodaje, gdyby zespół nie próbował upolitycznić imprezy i obrazić pewnej grupy osób, to do takiej sytuacji w ogóle by nie doszło.

- Nie mogliśmy dopuścić do tego, żeby ktoś, kto przyszedł na koncert, czuł się obrażony, czuł się upokorzony i to nie ma znaczenia, jaki byłby to symbol. Panowie podpisali umowę, w której się wyraźnie zobowiązali do tego, że nie będą nikogo obrażać i nie będą naruszać żadnych zasad społecznych – mówi Magdalena Kamińska.

Ostatecznie członek zespołu postanowił zagrać koncert bez kurtki, a bełchatowianie świetnie bawili się w rytm ulubionych hitów. Na koniec mieli również okazję do zamienienia kilku słów z muzykami, a także zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy