Reklama

Reklama

Trwa remont skrzyżowania Kwiatowej i 1 Maja. Kiedy zostanie otwarte? [FOTO, VIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kierowcy niecierpliwią się i dopytują, kiedy zakończy się przebudowa skrzyżowania ulic Kwiatowej i 1 Maja. Problem w tym, że magistrat nie jest w stanie podać konkretnej daty...

Reklama

Przypomnijmy, że skrzyżowanie ulic Kwiatowej i 1 Maja zostało zamknięte dla ruchu 21 marca. Od tego czasu jest nieprzejezde dla samochodów, nie mogą przez nie przejść również piesi. To drugi raz w ostatnim czasie, kiedy na krzyżówce trwają roboty budowlane. Poprzednio w listopadzie ub. roku było wyłączone na miesiąc. 

Prace budowlane na skrzyżowaniu związane są oczywiście z kolejnym etapem remontu ulicy Kwiatowej. Przebudowa krzyżówki ma zwiększyć jego przepustowość. Powstanie prawoskręt w ulicę 1 Maja, zmodernizowana zostanie również sygnalizacja świetlna, a także nowe oświetlenie i nawierzchnia.  Roboty trwają już od kilku tygodni, ale póki co daleko do ich zakończenia. Cierpliwość powoli tracą kierowcy, którzy pytają o termin otwarcia skrzyżowania dla ruchu samochodów.

- Zawzwyczaj podawany jest jakiś termin, do kiedy potrwają prace. Chciałby wiedzieć jak długo jeszcze potrwają te utrudnienia w centrum - mówi pan Mariusz, mieszkaniec Bełchatowa.  

O termin zakończenia prac na skrzyżowaniu Kwiatowej i 1 Maja zapytaliśmy bełchatowski magistrat. Niestety miasto nie jest w stanie wskazać konkretnej daty zakończenia robót na krzyżówce. 

- Zgodnie z ustaleniami z wykonawcą tej inwestycji, skrzyżowanie zostanie włączone jak tylko zakres wykonanych prac na to pozwoli. Należy pamiętać, że roboty drogowe uzależnione są od wielu czynników, w tym od warunków atmosferycznych, dlatego trudno jest wskazać konkretną datę oddania do użytku wspomnianego skrzyżowania - mówi Kryspina Rogowska, rzecznik prasowy urzędu miasta w Bełchatowie. 

Miasto zaznacza, że prowadzone prace wymagają niestety wyłączenia tego fragmentu miasta z ruchu drogowego. Dla kierowców przygotowano jednak alternatywne rozwiązania komunikacyjne. 

Rzeczniczka miasta zapewnia jednocześnie, że przebudowa ulicy Kwiatowej prowadzona jest zgodnie z harmonogramem. Umowa z wykonawcą zakłada, że prace mają zakończyć się do czerwca 2022 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy