Reklama

Reklama

Jaka będzie trasa tegorocznej Bełchatowskiej Piętnastki? O tym może zadecydować każdy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jaka będzie trasa tegorocznej Bełchatowskiej Piętnastki? O tym może zadecydować każdy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mimo, że tegoroczna edycja Bełchatowskiej Piętnastki zaplanowana jest na listopad, Miejskie Centrum Sportu już przystąpiło do pierwszych przygotowań. Tym razem to mieszkańcy, a przede wszystkim biegacze, będą mieli wpływ na bardzo ważny element imprezy. Sami wybiorą trasę, na której będą rywalizować. Sprawdź, jak można to zrobić.

Reklama

Miejskie Centrum Sportu zdradziło pierwsze szczegóły tegorocznej Bełchatowskiej Piętnastki. Wiadomo już, że odbędzie się ona w niedzielę, 19 listopada. MCS przygotował również dla biegaczy coś specjalnego. W tym roku mija 40 lat od pierwszej edycji tego wydarzenia, w związku z tym to właśnie sportowcy będą mogli zadecydować, którędy chcą pobiec.

Biegaczom została udostępniona internetowa ankieta z trzema trasami z poprzednich lat. Za jej pośrednictwem mogą wybrać, którędy ich zdaniem powinna przebiegać rywalizacja.

- Wiemy, że każda trasa ma swoich zwolenników i przeciwników, a więc postaramy się dokonać wspólnie takiego wyboru, który w większości ucieszy znaczną większość – dodaje organizator.

Wszystkie proponowane trasy mają 5 km, łączy je również miejsce startu i mety, którym jest Hala Energia. Pierwsza w propozycjach znalazła się trasa z 2018 roku. Wówczas biegacze mieli do pokonania pętlę wytyczną ulicą Dąbrowskiego w stronę Sienkiewicza, następnie przez osiedle Olsztyńskie, a dalej Staszica, Jasną i Okrzei.

Kolejną trasą do wyboru, jest ta z 2021 roku. Zdecydowanie różni się ona od innych. Rywalizacja zaczyna się na Dąbrowskiego, następnie przebiega Czyżewskiego, gdzie w wyznaczonym miejscu biegacze muszą zawrócić i dotrzeć do Staszica, Jasnej i Okrzei.

Trzecią i ostatnią trasą, którą mogą wybrać sportowcy, jest ta z 2022 roku. Biegacze najpierw trafiają na 1 Maja i Staszica, skąd kierują się na osiedle Olsztyńskie. Następnie biegną przez Chełmińską, Sienkiewicza, Piłsudskiego, i Kwiatową.

Szczegółowe mapki oraz ankietę można znaleźć klikając TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy