Reklama

Reklama

Aż 25 mln zł na remont głównych ulic w Bełchatowie. Powstaną też nowe parkingi i oświetlenie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Aż 25 mln zł na remont głównych ulic w Bełchatowie. Powstaną też nowe parkingi i oświetlenie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miasto Bełchatów otrzyma w sumie 30 mln zł na inwestycje w ramach drugiej edycji rządowego Polskiego Ładu. Większość tej kwoty zostanie przeznaczona na modernizację ulic. W planach jest też budowa nowego oświetlenia i parkingów.

Reklama

To z pewnością dobra wiadomość dla bełchatowskich kierowców. Miasto przygotowuje się do remontu kilku głównych ulic. W planach jest modernizacja ulic Staszica, Armii Krajowej i Goetla. Magistrat pozyskał dofinansowanie z rządowego programu „Polski Ład”. Na wspomniane remonty ulicy Bełchatów otrzymał aż 25 mln zł. Z tej kwoty sfinansowana zostanie także budowa miejsc parkingowych i remont już tych istniejących w okolicy targowiska miejskiego oraz na osiedlu Dolnośląskim, Przytorzu i Ludwikowie.

Kolejne 5 mln zł z rządowego programu przeznaczone zostanie na modernizację oświetlenia. Jak informuje magistrat, wymiana słupów bądź opraw na energooszczędne planowana jest na ulicach: Staszica, Armii Krajowej, Goetla, Czyżewskiego czy al. Jana Pawła II. Wymienione ma też zostać oświetlenie przy i w placówkach oświatowych. Chodzi głównie o wymianę opraw świetlówkowych na oprawy energooszczędne w szkolnych salach i korytarzach. Z kolei na zewnątrz, przy szkolnych budynkach, pojawią się m.in. oprawy energooszczędne i czujniki ruchu. 

- Szykuje się sporo zadań. Mam nadzieję, że szybko uda się podpisać umowę na dofinansowanie i będziemy mogli ruszać z ogłaszaniem przetargów na realizację tych inwestycji – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy