Reklama

Reklama

Bełchatów na podium ogólnopolskiego rankingu. Miasto jest "dobre do życia"?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bełchatów na podium ogólnopolskiego rankingu. Miasto jest "dobre do życia"?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatów to jedno z najlepszych miejsc do życia w Polsce? Tak przynajmniej wynika z rankingu przygotowanego przez Serwis Samorządowy PAP, który dotyczył gmin z siedzibą powiatu. Jakie kryteria sprawiły, że Bełchatów zajął wysokie trzecie miejsce w kraju?

Reklama

Bełchatowski magistrat poinformował właśnie, że miasto Bełchatów zajęło wysokie 3. miejsce w rankingu "Gmina dobra życia", przygotowanym przez Serwis Samorządowy PAP. W zestawieniu znalazły się wszystkie gminy z siedzibą powiatu ziemskiego, których jest w Polsce aż 2477. Tym bardziej cieszy fakt, że to właśnie Bełchatów zajął miejsce na podium — zaraz za Lubinem i Nowym Tomyślem. Co wzięto pod uwagę podczas tworzenia rankingu?

Serwis Samorządowy PAP podaje, że metodologia opierała się o niemal pięćdziesiąt wskaźników. Wśród nich znalazły się m.in. działania samorządu lokalnego, zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty, infrastruktura, komunikacja, opieka zdrowotna, a także rozrywka, praca czy... atrakcyjność migracyjno-osadniczą.

Jak informują twórcy rankingu, za wysokim poziomem merytorycznym badania, nad którym honorowy patronat objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, przemawia współpraca z prof. Przemysławem Śleszyńskim z Polskiej Akademii Nauk. 

- Współpraca z prof. Przemysławem Śleszyńskim z Polskiej Akademii Nauk daje gwarancję odpowiednio dobranych wskaźników i wysokiego poziomu merytorycznego badania. Wierzymy, że Ranking będzie cenną informacją dla samorządów, a ogłoszenie jego wyników będzie okazją do wielu ciekawych rozmów o kondycji JST i ich planach na przyszłość — informuje serwis PAP.

Pozostaje jednak pytanie, co o wynikach rankingu myślą osoby, które o Bełchatowie wiedzą najwięcej — czyli sami mieszkańcy. Jak Waszym zdaniem miasto wypada pod względem komunikacji, rozrywki, ochrony zdrowia czy możliwości zdobycia zatrudnienia?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy